Doprava na Lanzarote

Mezinárodní letiště Aeropuerto de Lanzarote se nachází kousek od města Arrecife. V posledních letech prošlo významnou modernizací, aby zvládlo nápor turistů především v letních měsících.

Taxi služby na Lanzarote

Pokud chcete po Lanzarote cestovat jen na kratší vzdálenosti, určitě využijte místní taxislužbu. Ta má svá pevná stanoviště, případně lze zastavit taxi s rozsvíceným zeleným světlem nebo označením „libre“ na ulici. Taxi vám objedná i každá hotelová recepce. Vozy taxi jsou vybaveny taxametry a pro většinu tras mají stanovené pevné tarify.

Autobusem po ostrově

Po celém Lanzarote jezdí pravidelné autobusové linky. Autobusy jsou bílé se zeleným nápisem „Arrecife bus“. Jízdní řády jsou k dispozici na recepci nebo v informačních kancelářích. Autobusem se pohodlně dopravíte mezi hlavními centry Arrecife, Puerto del Carmen, Costa Teguise a Playa Blanca. Z hlavního města Arrecife trasy pokračují do dalších míst na ostrově. Jízdenky se kupují u řidiče při nástupu do autobusu. Směr jízdy bývá vyznačen na čelní straně autobusu.

Když si chcete pronajmout auto

Než si vypůjčíte vůz z autopůjčovny, poraďte se s delegátem. Jedině tak budete mít jistotu, že nenarazíte na podvodné prodejce. Delegát vám poradí nejlepší řešení. Cestovní kancelář FISCHER má v místě pobytu smlouvy s partnerskými společnostmi a pronajmout vůz si tak můžete u spolehlivé a mnohdy i levnější autopůjčovny.

Nejdůležitější dopravní předpisy na Lanzarote

Pokud plánujete řídit vůz, doporučujeme seznámit se s místními dopravními předpisy. Pokuty za případné přestupky jsou velmi vysoké. Některá důležitá pravidla:

  • nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec je 90 km/h, na silnici pro motorová vozidla je 100 km/h a na dálnici je 110 km/h,
  • použití bezpečnostních pásů je povinné vždy a na všech sedadlech,
  • použití bezpečnostní přilby je povinné pro všechny motocyklisty.

Velkou pozornost věnujte parkování, zejména ve větších městech. Jen za odtah zaplatíte 90 €, pokuta se pohybuje mezi dalšími 90–150 €. Dopustíte-li se přestupku, může vám policie na místě vystavit pokutu až do výše 300 €. Při dopravní nehodě volejte policii Guardia Civil - tráfico nebo Policía local (v obci) a nechte si potvrdit záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím