Cala Bona

Mapa

Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Cala Bona, dobrá dovolená na dobrém místě

Jedním ze středisek, umístěných v podlouhlém, 5 kilometrů dlouhém zálivu Středozemního moře nedaleko města Son Servera na východě Mallorky, je i Cala Bona. Navazují na něj další letoviska Cala Millor (jižně) a Port Nou (severně). Směrem do vnitrozemí se zvedá mírná pahorkatina s kopci kolem výšky 400 metrů. Metropole Palma na druhé straně ostrova je vzdálena 70 kilometrů, dobře dostupná dálnicí z města Manacor.

Další blízká rekreační střediska:

Cala Bona má ideální prostředí pro rodiny s dětmi

Oproti jiným letoviskům si Cala Bona zachovala původní ráz rybářské vesnice. Jedná se o klidnější středisko než sousední a větší Calla Millor. Oceňují ho především rodiny se svými ratolestmi, pro které je zde připraveno ideální prostředí s pestrou zábavou. Kromě středně velkých hotelů převažuje řadová zástavba patrových apartmánů.

Cala Bona nabízí 1 kilometr dlouhý pás několika menších písečných pláží chráněných před vlnami a mořskými proudy umělými moly, která tvoří malé zálivy. Díky nim je tady voda klidná a koupání velmi pohodlné i pro děti. Nechybí nabídka vodních sportů, ani potápěčské centrum. Od sportovního přístavu vede podél pobřeží promenáda s řadou obchodů a restaurací.

Zábava pro děti v Cala Bona zajištěna

Cala-Bona.jpgCala Bona disponuje dostatečnými nákupními i stravovacími kapacitami (např. restaurace Melis s výhledem na moře). Další služby jako lékárna a banka jsou k dispozici v Cala Millor. Jednotlivá letoviska propojuje silniční vláček. Na nejmenší hosty čekají dětská hřiště a také safari u Sa Coma. Využít můžete nabídku jízdy na koni či se v příjemném terénu oddat cykloturistice po značených stezkách. Na své si díky četným hřištím přijdou i milovníci golfu.

Čemu se ještě věnovat během prázdnin na Mallorce?

  • Procházce přírodním parkem Punta de n´Amer s pevností ze 17. století
  • Výletu do městečka Porreres s galerií Salvadora Dalího
  • Prohlídce podmořského světa Palma Aquarium

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Cala Bona