Pláže na Mallorce: klidné koupání bez lidí i rušné pobřeží

Na pobřeží Mallorky je jedna desetina písečných pláží, většina v původní krajině a z velké části pokrytá jemným pískem. Patří k těm nejkrásnějším v celém Středomoří. Nejznámější oblasti vhodné ke koupání jsou ve třech nádherných zálivech Bahía de Palma, Bahía de Alcúdia a Bahía de Pollensa.

Tipy na nejkrásnější pláže Mallorcy.

Nejznámější pláže Mallorcy

Pláže jihozápadní Mallorcy

K nejoblíbenějším plážím na jihozápadě patří Calas Portals Vells, Magaluf, Paguera, Palmanova, Santa Ponça a San Telmo.
Pláž Palma Nova patří K nejoblíbenějším na jihozápadě Mallorcy.

Pláže jižní Mallorcy

Zřejmě nejhezčí pláž ostrova Es Trenc se táhne mezi letovisky Sa Rápita a Colónia de Sant Jordi. Vyniká průzračnou mořskou vodou, pozvolným vstupem do moře a připomíná spíše některou z karibských pláží než středomořské pobřeží. Pozadu za ní nejsou ani pláže Cala Pi, El Arenal a Playa de Palma.
Pláž Es Trenc na Mallorce se táhne mezi Sa Rápita a Colónia de Sant Jordi.

Pláže východní Mallorcy

Malé, dechberoucí a romantické pláže s jemným pískem a průzračným mořem najdete na jihovýchodním pobřeží v úzkých skalnatých zátokách Cala Figuera, Cala Llombarts a Cala Santanyi. Malebný záliv Cala Mesquida má asi 300 metrů dlouhou písečnou pláž s nevysokými písečnými dunami a dřevěnými můstky, které vybízí k procházkám. Skvělé koupání si užijete i na kouzelných plážích Cala d´Or, Cala Ferrera, Cala Millor, Cala Murada a Cala Romantica.
Romantická pláž Cala Llombarts se ukrývá na jihovýchodním pobřeží Mallorcy.

Pláže severní Mallorcy

Na nejsevernějším výběžku ostrova se ve stínu pinií ukrývá kilometrová Playa de Formentor. Pyšní se jemným bílým pískem a křišťálově čistým mořem. V minulosti se po ní procházeli i Charlie Chaplin či Churchill. Za vyzkoušení stojí i Playa de Alcúdia, C‘an Picafort, Playa de Pollença, Cala San Vicente a speciální pláž Sa Calobra.
Cala San Vicente na severu Mallorcy se pyšní jemným bílým pískem.