Podrobné informace

  • 28 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1EUR/27,025CZK

* průměrné teploty

Cala Mesquida, symfonie prázdnin na Mallorce

Malé, avšak komfortní letovisko Cala Mesquida se nachází na severozápadním výběžku baleárské rekreační perly Mallorca, kousek od mysu Freu. Je to v místech, kde další španělský ostrov Menorca je od něj vzdálen pouhých 50 kilometrů přes hladinu Středozemního moře. Celá oblast je poměrně odlehlá, proto cesta do metropole Palma de Mallorca nebo na letiště zabere až 90 minut času.

Další blízká rekreační střediska:

Navštivte pláž jako z pohádky

Cala Mesquida je velice klidné středisko vybudované z jedné strany nádherné písečné pláže, ukryté mezi pobřežními útesy a zalesněnými kopci severní Mallorky. Na první pohled ospalý resort je však vynikajícím místem pro pohodovou letní dovolenou, kterou si užijí rodiče i jejich ratolesti, milovníci sportu a jiných aktivit, senioři či romantici.

Pláž Cala Mesquida patří díky okolní krajině mezi nejkouzelnější na celé Mallorce. Je široká asi 300 metrů, pokrývá ji jemný písek a zlehka mizí v azurových mořských vodách. Na opačné straně se písek pomalu ztrácí v borovicových hájích, občas vytváří menší duny nebo ho vítr rozfoukává po rozpukaných skaliscích. Pláž je vybavena slunečníky, lehátky a stánky s občerstvením.

Krajina stvořená pro duše romantiků

Cala-Mesquida.jpg

Byť je Cala Mesquida tvořena především ubytovacími objekty, najdete tady také několik restaurací a barů, supermarket Spar, bankomat a zastávku autobusu. Kromě vodních sportů si dopřejte procházku ke zřícenině Talaia de Son Jaumell či k dalším pěkným plážičkám Cala Mitjana a Cala Torta. Neopakovatelné odpoledne můžete prožít také návštěvou těchto atrakcí:

Zobrazit podrobné informace