Doprava na Menorce

Spanelsko-10-Menorca-Poznejte-Menorcu-behem-plavby-kolem-ostrova.jpg

Mezinárodní letiště Aeropuerto de Menorca bylo otevřeno v roce 1969 kousek od hlavního města Mahón.

Taxi doprava na Menorce

Taxi je ideální na krátké vzdálenosti. Vozy taxislužby najdete na příslušných stanovištích nebo si je můžete zastavit přímo na ulici. Taxi s rozsvíceným zeleným světlem nebo označením „libre“ je volné. Taxi vám objednají i na každé hotelové recepci.

Cestování autobusem

V letní sezoně můžete využít pravidelného autobusového spojení mezi Ciutadellou a Mahónem, ale i dalšími městečky a pobřežními letovisky. Jízdní řád najdete vyvěšený na zastávkách, často je ale k nahlédnutí i na recepci hotelu. Ve všední dny jezdí autobus několikrát za den, o víkendu je provoz částečně omezen. Jízdenky si koupíte přímo u řidiče při nástupu do autobusu.

Jak si pronajmout automobil

Autopůjčoven je na Menorce celá řada. Doporučujeme se dopředu poradit s delegátem CK FISCHER, který vám v případě zájmu může také přímo zajistit vypůjčení vozu podle vašich požadavků za výhodných podmínek.

Pokud si budete půjčovat vozidlo v neznámé půjčovně, vždy se seznamte předem se smluvními podmínkami, zejména s těmi, které se týkají pojištění vozidla. Často do cenové nabídky není zahrnuto DPH ani pojištění vozu. Na ostrově je mnoho čerpacích stanic a některé z nich otevírají 24 hodin denně.

Dopravní předpisy na Menorce

Ještě než usednete za volant, seznamte se pečlivě s dopravními předpisy (pokuty za případné přestupky jsou vysoké):

  • Povinné je použití bezpečnostních pásů na všech sedadlech i v obci.
  • Pro všechny motocyklisty platí přísné pravidlo nosit bezpečnostní přilbu.
  • Nejvyšší povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h.

Pokuty vám může policie účtovat na místě. Pokud se stanete účastníkem dopravní nehody, zavolejte policii Guardia Civil – tráfico a potvrďte záruku pojistného od druhého účastníka dopravní nehody. Velkou pozornost věnujte také parkování vozidla. Telefonní číslo pro veškerá tísňová volání je 112.