Mahón

Lokalita: Španělsko Menorca Mahón
Typ: Město

Náš názor

Maó, výstavní metropole středomořského ráje

Metropole Menorky (od roku 1722) se katalánsky nazývá Maó a španělsky Mahón. Asi před 3 tisíci let byla založena Féničany, v raném středověku ji obsadili maurové. Od 17. století, doby války o španělské dědictví, až do roku 1802 ovládali ostrov s menšími přestávkami Britové. I dnes můžete při procházce městem vnímat atmosféru georgiánské Anglie.

Maó (30 tisíc obyvatel) se rozprostírá na východním pobřeží ostrova, na konci kouzelné zátoky, která je se svými 5 kilometry délky a kilometrem šířky největším přírodním přístavem světa. V zátočině Cala Figuera na vás čekají lodní obchůdky, krámky a restaurace.

Okázalý výlet do historie Menorky

Během výletu do Maó si určitě všimněte zajímavé architektonické směsice hispánského a koloniálního stylu, jemuž vévodí mohutná Anglická pevnost. Množství pozoruhodných historických budov v přístavu střeží další pevnosti La Mola a Marborough. Co ještě uvidíte v Mahónu?

Kostel Santa María

Působivá gotická budova s klenbou sloužila původně jako mešita. V 18. století byla přestavěna a roku 1810 doplněna mohutnými varhanami.

Ajuntament

Radnici v barokním stylu s neoklasicistní fasádou zdobí unikátní hodiny, v budově se nachází též sbírka portrétů významných menorských osobností a francouzských a španělských guvernérů.

Port de Sant Roc

Stará městská brána sv. Rocha sloužila v 15. století jako opevnění. V jejím výklenku stojí soška světce, který chránil ostrovany před morem.

Placa de S´Esplanada

Největší náměstí, na němž se kdysi pořádaly vojenské přehlídky. Dnes tu můžete navštívit řadu obchodů, kaváren i restaurací a každé úterý místní trhy.

Kostel s klášterem sv. Carmen

Bývalý karmelitánský klášter z 18. století je výjimečný díky úchvatné křížové chodbě, v níž se během všedních dnů konají trhy s ovocem, zeleninou, sýry, vínem a spoustou jiného zboží.

Es Castell

Es Castell, původně Georgetown, na vás dýchne anglickou atmosférou. Původně plnil roli sídla posádky anglického námořnictva. Angličtí vojáci sloužili v pevnosti San Felipe u vstupu do přístavu – základy a kolosální chodby ve skalách jsou dodnes velmi působivé.

  • Neváhejte tedy a navštivte Maó na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím