Alaior

Lokalita: Španělsko Menorca Alaior
Typ: Město

Náš názor

Alaior, skvělá rekreace v malebné přírodě

Alaior, třetí největší město nádherného španělského ostrova Menorca, je vyhlášené výrobou sýru, obuvi a zmrzliny. Chcete-li menorský sýr dovézt domů, zde ho koupíte nejlevněji. V okolí také najdete celou řadu kamenných megalitických staveb a pěknou středomořskou přírodu.

Desetitisícový Alaior se ukrývá ve střední části ostrova, asi 15 kilometrů severozápadně od hlavního města Maó. K nádherným plážím na jižním pobřeží, například k letovisku Cala en Porter, to odtud budete mít zhruba 20 minut jízdy autem.

Za archeologickými skvosty Menorky

Toto tradiční farmářské městečko se pyšní docela dlouhou historií. Během dovolené na Baleárech si tak můžete prohlédnout zajímavé sakrální památky, jakými jsou kostely svaté Eulálie, svatého Diega či kaple Gracia.

Unikátní atrakcí Alaioru je Torre d'En Goumés, prehistorická vesnice s obřími megalitickými menhiry. Byla obývána až do středověku a dnes je cenným archeologickým nalezištěm a jedinečnou ukázkou života pravěkých lidí. Ve vísce L´Argentina vás čeká zoologická zahrada Lloc de Menorca.

  • Neváhejte tedy a navštivte Alaior na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím