Ferreries

Lokalita: Španělsko Menorca Ferreries
Typ: Město

Náš názor

Ferreries, neotřelé přírodní krásy menorského vnitrozemí

Nádherné a poklidné místo uprostřed věčně zelených kopců druhého největšího baleárského ostrova Menorcy, to je typicky španělská vesnička Ferreries. Na své si v jejím okolí přijdou zejména milovníci pohybu v pěkné krajině.

Ferreries se ukrývá ve střední části ostrovního vnitrozemí 20 kilometrů východně od rušné Ciutadelly. Zhruba 30 kilometrů to je do hlavního města Maó a na jeho mezinárodního letiště.

Menorcou pěšky, na kole nebo v sedle

Mírně kopcovitá krajina kolem Ferreries patří do biosférické rezervace pod dohledem UNESCA. Je doslova rájem všech milovníků pěší turistiky, cyklistiky či jízdy na koni v příjemných středomořských lokacích. Nedaleko se například táhne kaňon Barranc d´Algendar s bujnou vegetací a úrodnou půdou. Lze tu navštívit i prehistorickou osadu Son Mercer de Baix.

Název města byl pravděpodobně odvozen od la Ferreria, což znamená kovářství. Dnes se tu však vyrábí bižuterie a obuv. Z Ferreries se snadno dostanete autobusovými linkami do všech pozoruhodných větších sídel na ostrově. Dobře dostupné je též pobřeží s nádhernými plážemi ve skalnatých zátočinách a zábavní vodní svět Aquarock.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ferreries na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím