Fornells

Lokalita: Španělsko Menorca Fornells
Typ: Město

Náš názor

Fornells, skvělý relax u moře

Fornells je rybářská vesnička a zároveň prázdninové letovisko na Menorce. Místní se živí hlavně rybolovem, lovem langust a částečně turistickým ruchem. V létě se ve Fornells scházejí surfaři, milovníci plachetnic a hlavně gurmáni, které sem láká místní specialita – langustová polévka.

Fornells najdete v severní části ostrova při ústí překrásné zátoky Cala Cabra Salada, která se odtud zařezává ještě několik kilometrů do vnitrozemí. Do metropole Maó to budete mít asi 30 kilometrů.

Romantika na Menorce

Přístav ve Fornells působí jako balzám na duši a je ideální zejména pro romantiky. Obec vznikla již v 17. století kolem protipirátské strážní věže, chránící vstup do zátoky. Později byla přestavěna na pevnost Sant Antoni, avšak nakonec došlo na příkaz španělského krále Karla III. k jejímu stržení. Zachovaly se pouze ruiny opevnění.

Pro Fornells jsou dnes typické bílé domky a křivolaké uličky, v nichž objevíte několik stylových taveren a restaurací. Užijete si i překrásné pláže, omývané poklidným Středozemním mořem.

  • Neváhejte tedy a navštivte Fornells na Menorce.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím