St. Lucia a její nabídka aktivit a zábavy

Santa Lucia nabízí jedinečnou přírodu, spoustu sportovních příležitostí, pěkné suvenýry a další možnosti zábavy. Přečtěte si o nich to nejpodstatnější.

Sport a pohyb

Mimo všemožných plážových sportů dostupných ve všech resortech je na Svaté Lucii největším lákadlem především šnorchlování a potápění. Při nich lze prozkoumávat nejen pestrobarevný podmořský svět plný nádherných ryb, sasanek a nevšedních korýšů, ale také několik historických vraků potopených lodí.

Golfove-hriste-na-ostrove-St-Lucia.jpg

Kolem ostrova jsou skvělé povětrnostní podmínky pro surfování a jachting. Zajezdíte si tu i na koních nebo si zahrajete golf na třech pěkných hřištích s výhledem na místní vulkány.

Nakupování a utrácení

Hlavní město Castries disponuje několika supermarkety a obchodními centry s butiky. Upomínkové předměty však nejlépe nakoupíte na tržištích a v malých obchůdcích rozesetých po všech turistických střediscích.

Typickou skladbu suvenýrů tvoří výrobky místních řemeslníků jako koše a tašky pletené z trávy, drobné šperky či dřevořezby. Oblíbená jsou i sirná mýdla s léčivými účinky na klouby, různá exotická koření, zejména jasmín, zázvor nebo skořice, a samozřejmě výtečný karibský rum místní provenience.

Zábava a noční život

Kromě nádherných pláží nabízí Svatá Lucie také úžasné vnitrozemí se sopečnými hornatinami, které rozhodně stojí za poznání. Nachází se tu například dodnes činný kráter sopky, na jehož vrchol se pohodlně dostanete i autem.

Charakteristickou dominantou ostrova je dvojice téměř osmisetmetrových sopečných kuželů s názvem Pitons. Při procházkách mezi sopkami narazíte téměř všude na impozantní horké prameny a vřídla.

Krásy přírody i hluk velkoměst

V přírodní rezervaci Frigate Islands spatříte množství exotického ptactva, národní park Pigeon Island zase mimo vyhlášené pláže oplývá řadou památek a pozůstatky pevnosti Fort Rodney. Turisté a cyklisté by si rozhodně neměli nechat ujít ani výlet do jižních deštných pralesů, kde je možné vykoupat se v úchvatných vodopádech uprostřed divoké přírody.

Města jako Castries, Gros Islet nebo Vieux Fort žijí pestrým společenským životem, kypícím zvláště v restauracích, kavárnách a barech.

Státní svátky na Santa Lucii