Praktické informace před cestou na ostrov St. Lucia

Svata-Lucie-je-krasna,-pozor-vsak-na-par-odlisnosti-od-nasich-zvyklosti.jpg

Jiný kraj, jiný mrav. Jak si užít dovolenou na Svaté Lucii v klidu a bez starostí? Přečtěte si praktické rady a informace o některých odlišnostech na tomto ostrově, ať vás na dovolené nic nezaskočí.

Elektrický proud

Obvykle se nejen v hotelech využívá elektrická síť na 220 V, avšak vesměs s britským typem zásuvek, do nichž je potřeba adaptér. Na místech, kde proudí elektřina o 110 V, je mimo adaptéru nutný také měnič nebo přístroje s přepínatelným napětím.

Adaptéry a měniče můžete koupit již v České republice, ale k sehnání jsou také přímo na místě. Mezinárodní hotely je zpravidla zapůjčují na recepci.

Voda

Voda z řadu je bezpečně pitná a chuťově srovnatelná s evropskou. Nedoporučuje se pít ze studní a neznámých zdrojů, výsledkem jsou poměrně častá průjmová onemocnění. Balená voda je k dostání ve všech obchodech s potravinami.

Bezpečnost a kriminalita

St. Lucia je považována za turisticky bezpečné území. I zde však bohužel občas dochází k obvyklé drobné pouliční kriminalitě. Na plážích a v rušných turistických oblastech si proto hlídejte svá zavazadla, hotovost a cestovní doklady.

Opalování

Tropické slunce může velmi snadno a rychle spálit. Rozhodně nepobývejte venku dlouhodobě během poledních hodin. Dodržujte standardní zásady pro zdravé opalování zahrnující používání krémů s vyšším ochranným faktorem a pokrývky hlavy.