Fauna a flóra Tanzanie

Lev-je-kralem-zvirat.jpg

V Tanzanii spatříte džungle, stepi, savany, polopouště i unikátní horské ekosystémy. Tady všude se setkáte s dokonalou přehlídkou typické africké zvířeny.

V četných rezervacích a světoznámých národních parcích Serengeti a Ngorongoro se prohánějí stáda velkých býložravých savců, jako jsou zebry, antilopy, buvoli, pakoně, žirafy, nosorožci a sloni. Číhají na ně známí predátoři v čele se lvy, levharty, gepardy a hyenami.

Pestrá africká příroda ve vzduchu, ve vodě i na souši

U řek dominují hroši, krokodýli a želvy obrovské. Hnízdí tu pelikáni a plameňáci a v džunglích kolem vnitrozemských jezer žijí různé druhy opic, například guerézy, paviáni a kočkodani. V jezerech Velké příkopové propadliny naleznete přes dvě stovky druhů endemických ryb a jiných vodních živočichů.

V moři kolem ostrova Zanzibar plavou hejna pestrobarevných tropických ryb, delfíni, mořské želvy a žraloci. Vzduchem poletuje celá škála tropického ptactva, supů a čápů marabu, na souši se vyskytuje řada plazů, z nichž k nejhojnějším patří gekoni, chameleoni a zmije. V posledních letech bylo objeveno patnáct nových druhů obojživelníků.