Praktické informace před cestou do Tanzánie

Hlavni-devizou-Tanzanie-je-predevsim-krasna-priroda.jpg

Několik praktických rad a doporučení, která se vám během dovolené v Tanzanii budou hodit. Připravte se dopředu na tamní bezpečnostní situaci, kvalitu vody, odlišné elektrické zásuvky a rovníkovou sílu slunečního svitu.

Elektrický proud

Elektrická síť má v Tanzanii napětí běžných 230 V/50 Hz, avšak u nás používané zásuvky v Tanzanii naleznete jen zřídka. Na většině míst budete potřebovat adaptér na zásuvky britského typu s plochými kolíky. Lze ho zakoupit v místních obchodech nebo vypůjčit v hotelu.

Voda

Voda z řadu není pitná, doporučuje se konzumace výhradně vody balené, která je k dostání ve všech obchodech s potravinami. Vyvarujte se také, pokud možno, konzumace tepelně nedostatečně upravených jídel a pochutin s příměsí nepřevařené vody, například zmrzliny a ředěných džusů. Hrozí tu mnoho nepříjemných střevních onemocnění.

Bezpečnost a kriminalita

Tanzanie je považována za relativně bezpečnou africkou zemi, v níž turistům nehrozí žádné vážnější nebezpečí. Poměrně častá je však drobná pouliční kriminalita, pečlivě si proto hlídejte své osobní věci, peníze, platební karty a doklady. Nevystavujte na odiv šperky a nenoste větší množství hotovosti, zejména ve velkých městech. Pozor na podvody v obchodech a taxících.

Opalování

Rovníkové slunce může být pro Evropana velmi škodlivé, zvláště pro osoby s výrazně světlou pokožkou. Dbejte pečlivě standardních zásad zdravého opalování, mezi něž patří používání krémů s vyšším ochranným faktorem, užívání pokrývky hlavy a vyhýbání se dlouhodobému pobytu na přímém slunci během poledních hodin. Lepší pláže u luxusnějších resortů jsou vybaveny slunečníky.

Úřední jazyk

Úředními jazyky v Tanzanii jsou angličtina a svahilština.