Chébika a Tamerza

Lokalita: Tunisko Djerba Chébika a Tamerza
Typ: Město

Náš názor

Chébika a Tamerza, nejznámější tuniské oázy

Chcete-li vyzkoušet chuť saharské rozlehlosti, prázdnoty, nespoutanosti a zároveň romantiky a dobrodružství, vypravte se do oáz Tamerza nebo Chébika. Z ostrova Djerba i z pevninského tuniského pobřeží to je sice trochu dál, vynaloženého času však rozhodně litovat nebudete.

Horská oáza Tamerza (Tameghza) neblaze proslula tragédií z roku 1982, kdy se zde během povodní utopily stovky lidí, což lze v případě pouštní oblasti jen těžko uvěřit. Tamerzu můžete navštívit též v rámci fakultativního výletu na Saharu.

Jak se hospodaří s vodou v Chébice

Téměř na hranicích s Alžírskem, jen kousek od nevelkého města Tozeur, leží v kopcích pod pohořím Atlas další oáza Chébika. Je jednou z nejznámějších v celém Tunisku a přitahuje velké množství turistů toužících poznat zdejší tradiční způsob života.

V oáze můžete vidět dokonalou ukázku využití vodních zdrojů. Vodopád s tyrkysovou vodou padá do jezírka, z něhož dále voda směřuje do důmyslného zavlažovacího systému. Datlové palmy jsou tu vysázeny tak, aby poskytovaly stín malým políčkům a ty pak daly co největší hojnost úrody. 

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím