Doprava v Tunisku

Tunisko se může pochlubit rozsáhlou a velice slušně fungující dopravní sítí. Její páteří jsou silnice včetně 300 kilometrů dálnic. Mezi velkými městy jezdí autobusy, vlaky i taxíky zvané louages. Hlavními přístavy jsou Halk al-Wádí u Tunisu, Sfax, La Goulette, Sousse, Bizerta a Schira. Nejdůležitější letiště jsou v provozu v Tunisu, Djerbě, Monastiru a Tabarce, nejnovější letiště Enfidha bylo otevřeno roku 2009.

Taxi v Tunisku

Nejsnadněji a poměrně levně se dopravíte žlutými vozy TAXI, které používají taxametry s pevnou cenou. Od 21 hod. je příplatek 50 %. Tuniskou specialitou jsou sběrné taxíky s červeným pruhem, které se nazývají louage. Tyto mikrobusy jezdí mezi městy a sbírají cestující. Obdobně funguji i mikrobusy s modrým pruhem, které jezdí pouze ve městech. Jízda tímto společným taxíkem vás vyjde mnohem levněji než jízda v klasickém taxíku.

Autobusy

Nejlevněji se po Tunisku dostanete autobusy, které jezdí pravidelně, ale bez pevných jízdních řádů. Dálkové autobusy jsou pohodlné a většinou klimatizované.

Pronájem automobilů v Tunisku

Pokud si budete chtít vypůjčit vůz, obraťte se na svého průvodce, který vám sdělí možnosti pronájmu.

Dodržujte tuniské předpisy

Stejně jako v České republice i v Tunisku se jezdí vpravo, maximální povolená rychlost pro jízdu v obci je 50 km/h a mimo obce 90 km/h. Pokud maximální povolenou rychlost překročíte, hrozí vám vysoké pokuty. Silnice jsou v dobrém stavu, řidiči často používají klakson a každý, kdo přijíždí zprava, má přednost, včetně kruhového objezdu.

tunisko-Cast-pristavu-v-Monastiru.jpg