Tunis

Lokalita: Tunisko Tunisko - pevnina Tunis
Typ: Město

Náš názor

Něco málo z dějin metropole Tunisu

Tuniská metropole Tunis (Túnis) patří k nejstarším městům vůbec. Slavné Kartágo zde vzniklo jako osada už v roce 814 př. n. l. zásluhou Féničanů. V roce 146 př. n. l. bylo zničeno Římany při bojích během 3. punské války, v 7. století převzali město Arabové.

V 15. století padlo město nejdříve do rukou španělského krále Karla V. (roku 1535). O necelých 40 let později převzala otěže vlády nad Tunisem mocná Osmanská říše a udělala z něj hlavní město tuniské provincie. Roku 1883 se rozvíjející aglomerace stala protektorátem pod správou Francie. V druhé polovině 20. století vyhlásilo Tunisko nezávislost s Tunisem jako svým hlavním městem.

Co musíte na toulkách hlavním městem Tunisem vidět

Kolem kopce, na kterém se vypíná citadela Kasba s mešitou, se rozkládá Medina. Toto staré středověké město patří k nejzachovalejším v arabském světě. Jeho střed tvoří velká mešita z 8. století, kde dnes sídlí Muslimská univerzita.

V bývalém paláci „beje“ se nachází Národní muzeum Bardo s expozicí mnoha památek včetně těch z doby starověkého Kartága. Řady z nich můžete ostatně vidět i v okolí. Celá Medina se roku 1979 stala součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím