1. Fischer.cz
  2. Tunisko
  3. Podnebí a počasí

Počasí v Tunisku: kdy jet?

Odpočinek na plážích celé léto

Díky rozmanitému počasí má Tunisko co nabídnout milovníkům vysokých teplot a pláží (především v červenci a srpnu) i těm, kdo dávají přednost výletům a památkám (květen, červen, září).

Hlavní sezóna: červenec a srpen
Vedlejší sezóna: květen, červen, září

Průměrné teploty v Tunisku (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Tunisko-vzduch.jpg

Průměrné srážky v Tunisku (v mm)

Pocasi-N-Tunisko-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody v Tunisku (v °C)

Pocasi-N-Tunisko-voda.jpg

Podnebí v Tunisku: horko, málo srážek a velké rozdíly mezi severem a jihem

Tunisko leží na severu Afriky a jeho podnebí je velmi rozmanité s mírnou zimou a velmi teplým létem. Ve vnitrozemí panuje kontinentální klima, pobřeží je ovšem typicky středomořské. Objevují se tam velké teplotní rozdíly a v létě občas zavane i suchý teplý saharský vítr scirocco nebo vlhký vítr od moře chergui.

Severní pobřeží (tuniská pevnina) platí za oblíbenou letní turistickou destinaci hlavně díky subtropickému charakteru počasí. Jih země (např. i ostrov Djerba) spadá do typického saharského podnebí s letními teplotami nad 30 °C a zimními maximy kolem 12 °C.

Nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se teplota vzduchu pohybuje v průměru kolem 30–35 °C. Období dešťů začíná v říjnu a trvá do března, nikdy ale nemá trvalý charakter. Obloha se vždy zatáhne jen na chvíli. Nejvíce srážek spadne na sever od největší tuniské řeky Medjerdy.