1. Fischer.cz
  2. Tunisko
  3. Poloha a geografie

Poloha a geografie Tuniska

Tuniská republika má rozlohu více než 162 tisíc kilometrů čtverečních a nachází se v severozápadní části afrického kontinentu u břehů Středozemního moře. Sousedí s Libyí a s Alžírskem, s nímž a ještě s Marokem vytváří zeměpisnou a historickou jednotku nazývanou arabským světem Maghreb.

Tunisko je velmi členité. Na severu země se vypíná horský masiv, vnitrozemí tvoří stepi, jih je pokryt pouští a východní oblast je pobřežním pásem. Nejvyšší horou je Džabal aš-Šánabí s 1 544 metry.

Kolik lidí žije v Tunisku?

V Tunisku žije okolo 10,8 milionů obyvatel. Jsou velmi přátelští, přívětiví a stále usměvaví. Tunisané se nikam neženou, vždy si najdou čas na odpolední skleničku mátového čaje, silné maurské kávy a oblíbenou vodní dýmku. Jsou milovníky nejen života jako takového, ale i zpěvu, tance a klábosení s přáteli.

tunisko-Jih-Tuniska-vyplnuje-nehostinna,-avsak-jedinecna-Sahara.jpg

Hlavním městem Tuniska je starobylý Tunis. V minulosti vešel do povědomí pod názvem Kartágo a nejčastěji se spojuje s jedním z nejznamenitějších vojevůdců světových dějin Hanibalem. Další velká města jsou Sfax, Sousse a Kairouan.

O tuniské ekonomice

Tuniské hospodářství je založeno na průmyslové výrobě. Z těžkého průmyslu se země orientuje na těžbu ropy a fosfátů, z lehkého na zpracování textilu a potravinářství. Tunisko vyváží olivový olej, ovocné a rybí konzervy, datle, víno. Velké příjmy, až 10 procent hodnoty hrubého domácího produktu, pochází z cestovního ruchu.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím