Bohatá vegetace, množství zvěře. Příroda v okolí Kusadasi má své kouzlo

Teplé podnebí kolem Kusadasi prospívá rostlinám, které by za jiných podmínek nepřežily. Daří se tady olivovníkům, ibišku, vavřínům a palmám, milovníky ovoce potěší banánové a fíkové plantáže, pomerančovníky a sosnové lesy.

Fauna a flóra Egejské riviéry a oblasti Kusadasi

V hustých lesích rostou olše, buky, duby, kaštany a habry, od nadmořských výšek přes tisíc metrů převažují jehličnany jako smrk a jedle. K dalším typickým rostlinám v okolí Kusadasi patří myrta, cesmína, pěnišník, vavřín a tis.

Egejska-riviera-Kusadasi-priroda.jpg

Bohatá je i fauna západního Turecka. Na venkově se chovají kozy, osli, koně, ovce a tur domácí, z ptactva se vyskytují husy, koroptve, křepelky a dropi. V odlehlejších horských oblastech žijí divoké kočky, lišky, divoká prasata, kuny, bobři, jeleni, kamzíci, divoké kočky, vlci a medvědi, ještěrky, zmije, sokoli a poštolky.

Národní parky poblíž Kusadasi

Národní park Dilek Peninsula-Büyük Menderes (rozloha 276 km2) – do Egejského moře se tady širokou deltou vlévá řeka Velký Menderes. Z jejího starořeckého pojmenování se ustálil název pro meandry, tzn. říční zákruty, jimiž je její tok pověstný.

Národní park Spil Dagı (rozloha 7 ha) – miniaturní chráněné území s bohatou historií, horou Sipylus a tzv. „Plačící skálou“.