×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Bohatá vegetace, množství zvěře. Příroda Kusadasi má své kouzlo

Teplé podnebí kolem Kusadasi prospívá rostlinám, které by za jiných podmínek nepřežily. Daří se tady olivovníkům, ibišku, vavřínům a palmám, milovníky ovoce potěší banánové a fíkové plantáže, pomerančovníky a sosnové lesy.

Fauna a flóra Kusadasi

V hustých lesích rostou olše, buky, duby, kaštany a habry, od nadmořských výšek přes tisíc metrů převažují jehličnany jako smrk a jedle. K dalším typickým rostlinám patří myrta, cesmína, pěnišník, vavřín a tis.

Egejska-riviera-Kusadasi-priroda.jpg

Bohatá je i fauna západního Turecka. Na venkově se chovají kozy, osli, koně, ovce a tur domácí, z ptactva se vyskytují husy, koroptve, křepelky a dropi. V odlehlejších horských oblastech žijí divoké kočky, lišky, divoká prasata, kuny, bobři, jeleni, kamzíci, divoké kočky, vlci a medvědi, ještěrky, zmije, sokoli a poštolky.

Národní parky poblíž Kusadasi

Národní park Dilek Peninsula-Büyük Menderes (rozloha 276 km2) – do Egejského moře se tady širokou deltou vlévá řeka Velký Menderes. Z jejího starořeckého pojmenování se ustálil název pro meandry, tzn. říční zákruty, jimiž je její tok pověstný.

Národní park Spil Dagı (rozloha 7 ha) – miniaturní chráněné území s bohatou historií, horou Sipylus a tzv. „Plačící skálou“.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím