Rady na dovolenou na Egejskou riviéru - Kusadasi 

Elektrický proud

Normu pro elektrický proud v Turecku představuje používání napětí 220 V / 50 Hz. Zástrčky jsou dvoukolíkové, proto je možné, že budete potřebovat adaptér.

Voda v Kusadasi a okolí

Voda z vodovodní sítě není vhodná k pití. Doporučujeme zakoupit balenou vodu v obchodech.

Bezpečnost a kriminalita na Egejské riviéře – Kusadasi

Bezpečnostní situace v oblasti Kusadasi je stabilní, turistům nehrozí žádná vážná nebezpečí. Nikde se však nelze vyhnout drobné kriminalitě. Buďte proto opatrní na své věci, zvlášť na rušnějších místech. Raději nenechávejte cenné věci v autě a nenoste je s sebou na pláž.

Egejska-riviera-Kusadasi-prakticke.jpg

Hotel nezodpovídá za peníze, cenné předměty a další osobní věci volně uložené v pokoji. Ani pojišťovna obvykle nehradí ztrátu peněz, šperků, šeků a jiných cenných předmětů. Pokud si chcete cokoliv bezpečně uložit, využijte bezpečnostní trezor. Na recepci vám ho rádi zajistí.

Co dělat, když nastanou trable

Jestliže se vám na dovolené v oblasti kolem Kusadasi cokoliv ztratí, ptejte se nejdříve na recepci hotelu, poté nahlaste ztrátu na policii. Abyste mohli požadovat náhradu po pojišťovně, je nutné nechat sepsat do 24 hodin policejní protokol.

Poškození zavazadla v průběhu přepravy řešte hned na letišti sepsáním reklamačního protokolu PIR. Stejně postupujte v případě zcizení jeho obsahu. Škodu musíte ohlásit nejpozději do 7 dnů, v opačném případě náhradu nelze vymáhat.

Opalování během dovolené na Egejské riviéře - Kusadasi

Na Egejské riviéře se snadno krásně opálíte, ale ještě rychleji nepříjemně spálíte. Předcházejte tomu dodržováním těchto rad na dovolenou na slunci:
  • mažte se kvalitním krémem (i po opalování) s vysokým ochranným faktorem,
  • noste sluneční brýle a pokrývku hlavy,
  • dostatečně pijte,
  • nezdržujte se na ostrém poledním slunci,
  • neužívejte parfémy a deodoranty způsobující skvrny na pokožce.
Většina hotelových pláží nabízí dostatečné vybavení lehátky, slunečníky, stánky s občerstvením, toaletami, sprchami a převlékárnami. Opalování „nahoře bez“, natož nudismus, však oficiálně nejsou povoleny.

Jaký jazyk se používá v tureckém Kusadasi?

Úředním jazykem je turečtina. V letoviscích a ve městech se ve většině hotelů domluvíte anglicky, německy a rusky.

Chybělo vám něco v našich radách na cestu na Egejskou riviéru do oblasti Kusadasi? Přejděte zpět na přehled informací o Kusadasi a nabídku zájezdů.