Doprava na Egejské riviéře v oblasti Bodrumu

Mezinárodní letiště Milas-Bodrum se nachází mezi městy Bodrum a Milas u obce Ekinambari. Nový, moderní terminál tu byl dokončen v roce 2000.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Plachetnice-jiz-dnes-nepatri-k-typickym-dopravnim-prostredkum-Stredomori,-paradni-vylet-si-vsak-na-ni-urcite-uzijete.jpg

Dopravní možnosti na Egejské riviéře odpovídají situaci v celém Turecku. Pro kratší vzdálenosti se hodí jezdit taxíkem („taksi“), případně minibusem zvaným dolmuš. Nejoblíbenějším hromadným přepravním prostředkem na větší vzdálenosti je autobus.

Ideální variantou pro větší cestování je vypůjčení osobní vozidla v autopůjčovně. Před vypůjčením osobního automobilu doporučujeme konzultaci s vaším průvodcem. CK FISCHER vám pomůže a doporučí prověřenou místní společnost. Pečlivě si přečtěte smlouvu, zvláště při pořízení vozu v neznámé půjčovně. Při řízení striktně dodržujte zdejší dopravní předpisy!

Železniční a dálniční síť kolem Bodrumu

Západní část Turecka protíná velké množství dálnic a rychlostních silnic. Po jedné větvi lze dojet z Turgutreisu do Bodrumu a dále kolem letiště až do města Milas. Z něj pokračuje další trasa do Didimu a Kusadasi a k dálnici O-31 spojující vnitrozemský Aydin s největším městem oblasti Izmirem.

Železniční síť je naproti tomu velice řídká, nejbližší trať končí u Söke, 130 kilometrů severně od Bodrumu.