Doprava a přeprava na Egejské riviéře

Mezinárodní letiště Milas-Bodrum se nachází mezi těmito dvěma městy u obce Ekinambari. Nový, moderní terminál tu byl dokončen v roce 2000.

02-Turecko-Egejska-riviera-Bodrum-Plachetnice-jiz-dnes-nepatri-k-typickym-dopravnim-prostredkum-Stredomori,-paradni-vylet-si-vsak-na-ni-urcite-uzijete.jpg

Dopravní možnosti na Egejské riviéře odpovídají situaci v celém Turecku. Pro kratší vzdálenosti se hodí jezdit taxíkem („taksi“), případně minibusem zvaným dolmuš. Nejoblíbenějším hromadným přepravním prostředkem na větší vzdálenosti je autobus.

Před vypůjčením osobního automobilu doporučujeme konzultaci s vaším průvodcem.

Železniční a dálniční síť kolem Bodrumu

Západní část Turecka protíná velké množství dálnic a rychlostních silnic. Po jedné větvi lze dojet z Turgutreisu do Bodrumu a dále kolem letiště až do města Milas. Z něj pokračuje další trasa do Didimu a Kusadasi a k dálnici O-31 spojující vnitrozemský Aydin s největším městem oblasti Izmirem.

Železniční síť je naproti tomu velice řídká, nejbližší trať končí u Söke, 130 kilometrů severně od Bodrumu.

Ideální variantou pro větší cestování je vypůjčení osobní vozidla v autopůjčovně. CK FISCHER vám pomůže a doporučí prověřenou místní společnost. Pečlivě si přečtěte smlouvu, zvláště při pořízení vozu v neznámé půjčovně. Při řízení striktně dodržujte zdejší dopravní předpisy!

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím