Didim – Akbük

Mapa

Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Akbük, nenápadná dovolená se záplavou možností

Kousek od význačného památkového města Didim leží menší prázdninové středisko Akbük. Zabírá zhruba 4 kilometry pobřeží Egejského moře v jednom z mnoha malebných zálivů na jihozápadě Turecka v oblasti takzvané Egejské riviéry. K jejímu centru Bodrumu to je z něj asi 70 kilometrů, na mezinárodní letiště Milas o polovinu méně.

Jaké pláže nabízí Akbük a jeho okolí

Akbük z jedné strany obklopuje blankytné moře a z druhé se zvedá skalnaté, avšak nevysoké pohoří Ilbir Dagi. Krásné moře a příroda jsou jedním z hlavních důvodů, proč sem v poslední době míří stále větší počet turistů z celé Evropy. Jestliže máte rádi aktivní prožití dovolené naplněné sportem, turistikou a výlety na zajímavá místa, zařaďte se mezi ně i vy.

Většinu akbückého pobřeží lemuje silnice nebo přístavní náspy, proto se za koupáním vyplatí vyrazit více na sever či na jih od městečka. Pláže jsou spíše menší, pokryté kamínky a hrubým pískem a do vyhřáté vody klesají poměrně svižně. K základnímu vybavení na nich patří slunečníky s lehátky, mola pro lepší přístup do moře a stánky s občerstvením.

Další rekreační střediska poblíž Akbüku

Akbükem křížem krážem za zábavou a aktivitami

Akbuk.jpg

Nejvíce služeb najdete v Akbüku kolem hlavní třídy sledující ze vzdálenosti zhruba sta metrů mořské břehy. Fungují na ní jsou restaurace s tradiční tureckou stravou, obchůdky, kavárny i několik marketů. Další provozovny jsou ve 20 kilometrů daleké Didymě. Z rozmanitých atrakcí tureckého jihovýchodu, které prostě musíte navštívit, vybíráme:

Zobrazit podrobné informace