Kappadokie

Lokalita: Turecko Turecká riviera Kappadokie
Typ: Historické místo

Náš názor

Kappadokie, země krásných hor, slují a koní

Mezi nejpozoruhodnější a turisticky nejnavštěvovanější oblasti Malé Asie patří Kappadokie (z asyrského slova Katpatuka, v překladu „Země krásných koní“). Zvláště zajímavé v ní jsou skalní chrámy v regionech Ürgüp, Avanos, Nevsehir, podzemní města Derinkuyu a Kaymakli, údolí Göreme a také kaňon Ihlara u Aksaray.

Historická Kappadokie je území v srdci Turecka, spadající převážně pod provincie Nevsehir a Nigde. Označuje se jako trojúhelník kopcovité krajiny vymezený městy Kayseri na východě, Aksaray na západě a Nigde na jihu. Na jeho okraji se k obloze zvedá nepřehlédnutelná hora Erciyes Dagi (3 916 m n. m.) s lyžařským areálem.

Jak vypadá Kappadokie

Ve 4. století se v Kappadokii usídlili první křesťané. S jejich příchodem začaly v horách vznikat kostelíky, poustevny a obydlí vyhloubená do skal. Pod každou zdejší vesnicí se dodnes nacházejí podzemní komplexy o několika poschodích, kam se kdysi v dobách ohrožení mohly skrýt tisíce lidí.

Kappadokie má poměrně zvláštní podobu, za kterou mohou častá zemětřesení. Spolu s působením deště a mrazu způsobila popraskání a postupný odnos tvrdých svrchních vrstev tvořených ztuhlou lávou. Místní vulkanická půda je velmi úrodná a Kappadokie patří mezi přední turecké zemědělské oblasti.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím