×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Mapa

Zobrazit hotely na mapě

Podrobné informace

 • 34°C červenec / srpen *
 • 24°C červenec / srpen *
 • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Kas, dovolená bez kazu

Významné turistické středisko Kas leží na jižním pobřeží Turecka pod vrcholy četných pohoří a naproti ostrovu Megisti ve Středozemním moři. Pobřeží je tady velmi členité, zvláště díky úzkému a protáhlému poloostrovu Cukurbag Yarimadasi. Hlavní pobřežní silnice vede mezi okrajem města (nezatěžuje tak jeho centrum) a kopci s výškou kolem 700 metrů. Na mezinárodní letiště v Antalyi to je přes 200 kilometrů.

Další blízká rekreační střediska:

Kas a pláže na jeho krásném pobřeží

Kas je přístavní město s dlouhou historií, které se v posledních letech rozrostlo o spoustu ubytovacích kapacit včetně velice kvalitních hotelů. Je však třeba počítat s tím, že stojí na rychle stoupajícím svahu a nemusí proto vyhovovat klientům s omezenou pohyblivostí. Pobyt zde nadchne především milovníky přírodních panoramat, koupání v křišťálově čisté vodě a výletů do okolí.

Pobřeží je okolo Kasu převážně skalnaté, přesto ve městě najdete dvě pěkné, byť menší pláže s širokou nabídkou vodních sportů. Třetí hezká oblázková pláž se zázemím se nachází 1 kilometr východně. Další malé pláže se ukrývají v malých zálivech, stačí si jen vybrat a vycestovat za nimi několik kilometrů. I u nich bývá obvyklé zázemí v podobě barů a restaurací.

Poznejte Kas, město s nádechem dávné historie

Kas.jpgKas skýtá řadu možností nakupování, stravování, nechybí zde lékárny ani nemocnice. Na milovníky aktivního pohybu čekají sportoviště, půjčovny náčiní a cyklistické trasy. Přímo ve městě se nachází několik archeologických památek, na poloostrovu Cukurbag Yarimadasi stojí unikátní starověký amfiteátr a v horách ve vnitrozemí si lze prohlédnout zříceninu hradu Phellos.

Co dál dělat v okolí Kasu?

 • Plavit se na ostrov Megisti se zříceninou hradu
 • Navštívit lýdijské starověké město Xanthos-Letoon (UNESCO)
 • Vyrazit do Pamukkale (UNESCO)
 • Zpět na přehled informací o Turecké riviéře a nabídku zájezdů.
 • Zobrazit podrobné informace

  Můžete vybírat například z těchto hotelů

  Uvedené ceny platí pro obsazenost 2 dospělí


  Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
  Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím