Pláže na Turecké riviéře

Které z mnoha pláží Turecké riviéry se řadí k těm nejvyhlášenějším?

Ulas

Ulas je písečná pláž na jihozápadě Turecka, která se nachází 8 kilometrů jihovýchodním směrem od města Alanya. Na délku měří asi 150 metrů. Díky velmi mírnému vstupu do moře a dobré kvalitě vody sem jezdí poměrně vysoký počet návštěvníků i se svými dětmi.

Kadriye

Tato písečná pláž v jihozápadní části Turecka leží na okraji města Belek, asi 4,6 kilometrů od centra. Jedná se o velkou pláž, která má na délku zhruba 500 metrů a pochlubit se může skvělou kvalitou vody. Kadriye Beach má mírně svažitý vstup do moře a je přírodního typu, což je velkou předností, kterou ocení nejen rodiny s dětmi. Pobřeží je bez problémů dostupné.

01-Turecko-Turecka-riviera-Vyhlasena-Kleopatrina-plaze-v-Alanyi.jpg

Pláže v Side

Pláže v Side disponují příjemnou kombinací písku a kamínků. Kolem Side určitě navštivte západní pláž, která je unikátní svou délkou i čistotou. Křišťálové moře je v těchto místech poměrně mělké. Pokud preferujete soukromí, mohla by se vám líbit východní pláž. Není sice tak komfortní jako ta západní, leží ale v blízkosti zachovalých antických zřícenin.

Alanya

Jednou z nejslavnějších městských pláží celého Turecka je Kleopatřina pláž v letovisku Alanya. Je dlouhá několik kilometrů a táhne se ze západu až ke skalnatému poloostrovu uprostřed města. Je poměrně rozlehlá, pokrytá pískem a pomalu se noří do teplých vod Středozemního moře.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím