Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Side, dovolená snadno dostupná

Jednou z nejzářivějších perel Turecké riviéry, rekreační středisko Side, se rozkládá na blankytném pobřeží Středozemního moře nedaleko od správního centra Manavgat. Je to téměř přesně v půli cesty mezi oblastními středisky Antalyí (západně) a Alanyí (jihovýchodně). Na své si tu během letní dovolené přijdou milovníci koupání a opalování i obdivovatelé antických památek.

V Side vás čekají nádherné pláže a neutuchající noční život

Moderní Side je plné výstavních hotelů s dokonalým komfortem a službami, kde vy i vaše ratolesti naleznete veškeré myslitelné sportovní vyžití, zábavné atrakce a vybrané lahůdky turecké gastronomie. Starobylé centrum města ohromuje své návštěvníky nebývale zachovalými pamětihodnostmi, jejichž historie sahá hluboko před náš letopočet.

V Side objevíte tři pláže s turistickým zázemím. Dvě dlouhé jsou pískové s příměsí oblázků a leží východě a severozápadě od poloostrovního výběžku města, na jeho jižním konci si můžete užít pláž písčitou s pozvolným sestupem do moře. Pláže skýtají nesčetné příležitosti k rozmanitým vodním sportům a jsou vybaveny slunečníky a lehátky.

Další rekreační střediska poblíž Side

Antické památky a další zajímavosti Side

Side.jpg

Uličky starého Side prochází postupnou rekonstrukcí. Odhalené antické vykopávky v nich překrývá tvrzené sklo, po kterém turisté kráčí doslova „po dějinách“, v jednotném historizujícím stylu se opravují i všechny domy. Přízemí budov slouží k provozu taveren s výbornou kávou a exotickými koktejly, stylových restaurací nebo obchůdků s kořením, šperky, koženými výrobky a suvenýry. V blízkém Manavgatu jsou k dispozici klasická obchodní centra.

V Side a jeho okolí uvidíte při svém pobytu spoustu zajímavostí. Můžete se vydat na romantické toulky hornatou vnitrozemskou přírodou nebo se vypravit po stopách dávných civilizací. K největším historickým tahákům města se řadí ruiny Apollonova chrámu (přístup zdarma), divadla, agory a několika starověkých paláců. Rozhodně byste si neměli nechat ujít ani:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Side