Podrobné informace

  • 34 °C červenec / srpen *
  • 24 - 28 °C červenec / srpen *
  • 1TRY/8,382CZK

* průměrné teploty

Belek, dovolená v golfovém a plážovém Edenu

Vyhlášené letovisko Belek patří k tomu nejlepšímu, co Turecká riviéra může náročnému klientovi nabídnout. Rozkládá se podél břehů Středozemního moře, přesně mezi městy Manavgat a Antalya, u nějž funguje i velké mezinárodního letiště. Autobusem k němu dojedete za půl hodinky. Na okraji střediska ústí do moře význačná řeka Köprücay.

Do Beleku si s sebou vezměte golfové hole a plavky

Pro Belek jsou typické rozsáhlé, luxusní a moderní hotelové komplexy, v nichž si dosyta užijete skutečný komfort. Svým hostům poskytují veškeré služby, na které lze v ubytovacím zařízení jenom pomyslet. Teoreticky tak z nich vůbec nemusíte vystrčit patu, ostatně i pláže přiléhají až těsně k nim. Byla by to však věčná škoda, zaprvé kvůli velkému množství turistických zajímavostí v širokém okolí. A zadruhé proto, že Belek je skutečným místem zaslíbeným pro všechny milovníky golfu. Špičkových resortů tady najdete hned několik a užijí si na nich začátečníci i opravdoví mistři.

Několik kilometrů dlouhá a přibližně 50 metrů široká belecká pláž se dělí na privátní úseky patřící přímo hotelům. Jednotlivá ubytovací zařízení se starají o co nejkvalitnější servis rekreantům zahrnující lehátka se slunečníky, občerstvovací bary, dozor plavčíka, toalety, sprchy a převlékárny, dětská hřiště, hřiště na beach volejbal nebo fotbal, různé altánky a další kryté plochy - jednoduše cokoliv, co vás napadne. Písečná pláž se zvolna noří do vody a děti na ní prožijí skutečné prázdninové eldorádo.

Další rekreační střediska poblíž Beleku

Tipy na zábavu v Beleku

Belek.jpg

Letovisko Belek vyrostlo v 80. letech minulého století prakticky na zelené louce. Možnosti zábavy a dostupné služby proto z velké míry závisí pouze na jednotlivých hotelech. Jejich vybavení je naštěstí natolik pestré, že ho během své dovolené jen těžko zcela využijete. Za zmínku ještě stojí zdejší golfová hřiště, řazená mezi nejlepší v Turecku. Navazují přímo na hotely a k nejvyhlášenějším z nich se patří Gloria Club, Montgomerie Golf Complex a Cornelia Club. Využijte též spoustu možností k výletům po blízkém i vzdáleném okolí Beleku. Za vidění stojí:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Belek