×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Vietnam
  2. Vietnam
  3. Místa
  4. Saigon

Saigon

Lokalita: Vietnam Vietnam Saigon
Typ: Město

Náš názor

Saigon, jeviště vietnamských dějin

Úchvatná atmosféra Saigonu (dnes Ho-Či-Minovo Město) s nekonečným množstvím jízdních kol, blikajících neonů a pouličních prodejců vás doslova omámí. Kombinace historických památek a moderních staveb z něj vytváří ohromné lákadlo pro turisty z celého světa.

Saigon se rozpíná na jihu Vietnamu a jeho aglomerace se podél řeky Song Sai Gon již pomalu plíží k pobřeží Jihočínského moře. Jihozápadně od něj se rozlévá velkolepá delta Mekongu, na hranice s Kambodžou se po rychlostní silnici dostanete za 1 hodinu. Mezinárodní letiště Tan Son Nhat již přestává moderním požadavkům vyhovovat a v blízké budoucnosti ho nahradí letiště nové. Nejbližší přímořské letovisko Vung Tau leží asi 90 kilometrů daleko.

Pamětihodnosti Saigonu

Historie Saigonu je pestrobarevná jako město samo. Kdysi se mu říkalo Prey Nokor, jako Saigon se začlenilo pod královský Vietnam, posléze pod francouzskou Kočinčínu a v roce 1955 se stalo hlavním městem Vietnamské republiky. Po jeho dobytí skončila vietnamská válka a město se na památku prezidenta Ho Či Mina přejmenovalo do stávající podoby. Dnešní Ho Či Minovo Město je s více než 8 milióny obyvatel nejlidnatějším městem Vietnamu.

V Saigonu můžete navštívit Muzeum válečných pozůstatků s expozicemi věnovanými vietnamské válce, palác Sjednocení (Dinh Thong Nhat) či krásně zdobenou pagodu Phuoc An Hoi Quan. Vidět byste měli i katedrálu Notre-Dame z 19. století, Saigonskou operu (městské divadlo) a chrám Ba Thien Hau. Ze zábavních atrakcí patří k nejpopulárnějším lunapark Suoi Tien a zoologická zahrada.

  • Neváhejte tedy a navštivte Saigon ve Vietnamu.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím