Podnebí a počasí

Pocasi-jihovychodni-Asie-(1).jpg

Jak vypadá typický letní den v jižní polovině Vietnamu, kde je umístěna většina hotelových komplexů? Vysoké teploty jsou znenadání vystřídány krátkým, avšak vydatným lijákem. Stejně tak rychle, jako se oblačnost objevila, se opět rozzáří slunce a během dvou hodin vás ani nenapadne, že lilo jako z konve.

Včera, dnes i zítra slunečno

Subtropický sever zahrnuje velmi teplé léto od května do října a ve zbytku roku studenou a vlhkou zimu v důsledku severovýchodního monzunového proudění z Tonkinského zálivu. Mezi červencem a listopadem se nelze divit občasnému tajfunu.

Střední Vietnam má suché léto od května do října a deštivou zimu od prosince do února, v horách teploty bývají pochopitelně nižší a mohou se přiblížit až k bodu mrazu.

Tropický jih sužuje kvůli severozápadnímu monzunu letní období dešťů mezi květnem a listopadem s vrcholem kolem července. Zimní sucho se dostavuje od prosince do dubna a od února do května je tady dusno a skutečně vedro, často přes 35 °C.

Nejvhodnější období k dovolené ve Vietnamu

Nejvýhodnějším měsícem pro dovolenou ve Vietnamu je teplotně snesitelný květen bez výrazných srážek, dále únor až duben a říjen. Hodně však záleží na roční době a na místě pobytu, je třeba si uvědomit, že Vietnam je stát zabírající od severu k jihu hodně přes tisíc kilometrů. Rozdíly v teplotách dosahující desítek stupňů tady proto nejsou žádnou výjimkou.

Průměrné teploty ve Vietnamu (ve stínu, v °C)

Pocasi-N-Vietnam-vzduch.jpg

Průměrné srážky ve Vietnamu (v mm)

Pocasi-N-Vietnam-srazky.jpg

Průměrné teploty mořské vody ve Vietnamu (v °C)

Pocasi-N-Vietnam-voda.jpg