Podrobné informace

  • 35 - 36 °C červenec / srpen *
  • 29 - 32 °C červenec / srpen *
  • 1AED/6,469CZK

* průměrné teploty

Dubaj, dovolená v uhrančivém městě zázraků

Jestli lze o některém městě říci, že symbolizuje budoucnost, pak je to určitě Dubaj (Dubai, Dubay). Metropole stejnojmenného emirátu a zároveň nejlidnatější sídlo Spojených arabských emirátů se bouřlivě rozvíjí. Zdejší mezinárodní letiště se řadí mezi největší a nejrušnější na světě. 

Dovolená v Dubaji představuje jedinečný zážitek pro všechny milovníky futuristických megalopolí s ohromným počtem možností zábavy a poznání. Je přitom jedno, strávíte-li ji v ubytovacím komplexu na pláži, ve stylovém boutique hotelu blízko nákupního centra či v klasickém city hotelu. Kosmopolitní, moderní, stylová, luxusní a především extrémně bohatá, taková je Dubaj.

Dubajské pláže na všechny způsoby

Dlouhé kilometry dubajského pobřeží vybízejí ke slunění, koupání a vodním sportům. Pláže, často přerušené jachetními marinami, přístavišti či mosty na umělé ostrůvky, jsou písečné, čisté, s příjemným klesáním do vody, disponují i turistickým servisem. Řada z nich patří jednotlivým hotelovým areálům. Veřejné pláže najdete u nejluxusnějšího hotelu světa Burj al Arab, u parku Al-Mamzar nebo v Marina Beach Resort.

Co dělat v Dubaji, jaké zajímavosti vidět

Dubaj nabízí lákadla skutečně netušená. Vypíná se zde nejvyšší budova světa Burdž Chalífa, mají tu lyžařskou sjezdovku i zimní kluziště, můžete zajít na dostihy a nakupovat v gigantickém obchodním centru Dubai Mall. V provozu je celý zástup golfových hřišť (jako Dubai Creek Golf Club, Emirates Golf Club a Montgomerie Golf Course), delfinárium, nejvyšší ruské kolo světa Ain Dubai či unikátní rozhledna Dubai Frame. Dopravu po městě zajišťuje na třech linkách systém automatického metra s 60 stanicemi.

Více informací o Dubaji najdete na www.visitdubai.com.

Z Dubaje se díky husté síti dálnic rychle dostanete i za dalšími magnety Arabských emirátů jako:

  • pevnost Al Mareer s expozicí Manama v Ajmanu,
  • tradiční arabské město Dibba,
  • zábavní park Ferrari World s akvaparkem Yas Water World v Abú Dhabí,
  • starý přístav v Umm Al Quwain s výrobou původních lodí „dhou“.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Dubaj