Doprava ve Spojených arabských emirátech

Nejdůležitější letiště v Arabských emirátech jsou:

  • Mezinárodní letiště Dubaj,
  • Mezinárodní letiště Abú Dhabí,
  • Mezinárodní letiště Sharjah.

Místní autobusové linky

Autobusovou dopravu v Dubaji provozuje dubajský magistrát. Jako nejvhodnější způsob cestování po městě ji nedoporučujeme. Vyzkoušejte raději moderní metro, se kterým se rychle a pohodlně dostanete poblíž všech zajímavostí Dubaje.

SAE-O-rozvinute-dopravni-siti-v-SAE-svedci-nekolikaproudove-silnice-a-obri-mariny.jpg

Taxi doprava ve Spojených arabských emirátech

Taxislužby mají svá označená stanoviště. Hotely nabízejí vlastní taxi, která jsou o málo dražší. Všechny vozy jsou vybaveny taxametrem, pro delší trasy mají pevně stanovené ceny.

Pronájem automobilů

V Arabských emirátech si můžete vypůjčit i vůz. K tomu potřebujete platný mezinárodní řidičský průkaz (rozkládací knížka ve tvaru A5 vydaná úřadem v ČR) a kreditní kartu. Doporučujeme předem konzultaci s vaším průvodcem.

Arabské emiráty se pyšní hustou sítí mimořádně kvalitních dálnic, velká část z nich je dokonce osvětlená.

Dopravní předpisy v Arabských emirátech

Ve Spojených arabských emirátech se jezdí vpravo. Nejvyšší povolená rychlost ve městě je 60–80 km/h, na hlavních dálnicích 100–120 km/h. Vzdálenosti na značkách se uvádějí v kilometrech. Používání bezpečnostních pásů je povinné pro řidiče a spolucestujícího na předním sedadle. Vpředu nesmí sedět dítě mladší 10 let.

Parkování

Ve městě se na vyhrazených parkovacích zónách platí. Značí se oranžovou značkou a stojí u nich vždy solární parkovací hodiny. Pokuty za absenci parkovacího lístku na přístrojové desce jsou od 100 dirhamů výše, za překročení rychlosti zaplatíte okolo 200 dirhamů.