Aktivity ve Spojených arabských emirátech

Sporty 

Na poušti

V rámci organizovaného výletu můžete vyzkoušet adrenalinovou jízdu v terénních džípech, svézt se na velbloudovi a zatancovat si arabské tance. Velbloudí dostihy se organizují nepravidelně, většinou v Al Marmoon Racetrack Dubai v 7.30 a ve 14.00 hodin.

Tenis

Mnoho hotelů má velmi kvalitní tenisové kurty. Vybavení hotel poskytuje za poplatek.

Golf

Ve Spojených arabských emirátech je celá řada mistrovských golfových hřišť pro začátečníky i zkušené hráče.

Vodní sporty 

Většina hotelů v letoviscích nabízí hostům Hobie katamarány, prkna na windsurfing i kajaky. Centrem pro vodní sporty v Dubaji je Dubai International Marine Club v Mina Seyahi. Emiráty nabízejí návštěvníkům i možnosti šnorchlování a potápění.

Lyžování

První krytý lyžařský areál na Středním východě Ski Dubai najdete v nákupním centru Mall of the Emirates. Má pět až 400 metrů dlouhých sjezdovek na „opravdovém“ sněhu. Sjeďte si první krytou černou sjezdovku na světě nebo navštivte sněhový park se sáňkařskou dráhou a galerii na koulování.

Jízda na čtyřkolkách

V centru malých aktivit, asi 50 km po silnici číslo 44 do Hatty, si zajezdíte na čtyřkolkách v pouštních dunách.

Zábavní parky ve Spojených arabských emirátech

Kdo si chce užít pořádnou porci skutečně nevšední zábavy, musí navštívit některý z mnoha zábavních parků, které se budují především v Dubaji. IMG Worlds of Adventure, největší krytý zábavní park na světě, láká hlavně na setkání se superhrdiny komiksové říše Marvel. Ovšem i další 4 tematické zóny Lost Valley, Cartoon Network, Novo Cinemas a IMG Boulevard mají atrakcí na několik dnů.

Mimořádný koncept několika tematických parků na jednom místě nabízí Dubai Parks & Resorts, nejrozsáhlejší zábavní areál Blízkého východu. Vstupní bránu do něj tvoří Riverland Dubai, na který navazují komplexy nejen pro milovníky filmů Motiongate Dubai a Bollywood Parks Dubai. Na popularitě slavné stavebnice staví Legoland Park a vodní svět Legoland Water Park, lunapark Six Flags Dubai se zatím staví.

Vodní parky arabských emirátů 

Aquaventures

Vodní zábavní park v hotelu Atlantis the Palm v Dubaji.

Wild Wadi

Vodní zábavní park u hotelu Burj Al Arab v Dubaji.

Ice Land

Vodní zábavní park v Ras Al Khaimahu.

Nakupování suvenýrů v emirátech

Podívejte se do oblasti Deira. Najdete tu všechno – figurky velbloudů, arabské konvice na kávu, vodní dýmky nebo ománské dýky v pouzdře. Určitě se vyplatí o ceně smlouvat.

Nakupování v obchodech 

Široký výběr zboží budete mít v obchodních centrech. Otevřeno bývá od neděle do čtvrtka od 10.00 do 22.00 hodin, v pátek a v sobotu od 10.00 do 24.00 hodin. Pokud máte rádi zlato, určitě se porozhlédněte po zlatnictvích. Všechny obchody jsou kontrolované státem a prodávají skutečně kvalitní zlato.

Smlouvání o ceně je běžné na tržnicích, v supermarketech a obchodech s elektronikou, v buticích a obchodních centrech jsou ceny pevné.

Nakupování na tržnicích

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším trhem v Dubaji je Zlatý trh v Deiře – Gold Souk. Kousek odtud je trh s kořením Spice Souk, kde najdete i ománské kadidlo a šafrán. Na protější straně Dubajského zálivu najdete trh s látkami – Textil Souk.

Na většině tržišť se prodává od soboty do čtvrtka od 9.30 do 13.00 a od 16.00 do 22.00 hodin, v pátek
od 16.00 do 22.00 hodin. O ceně s obchodníkem vždy smlouvejte. Čerstvé ryby a různé mořské plody uvidíte a třeba i nakoupíte na tradičním rybím trhu v Dubaji v oblasti Deira denně od 4.30 do 12.00 hodin.

Zábava a noční život 

V dubajských barech a klubech se budete bavit až do rána. Obzvlášť v době místního víkendu. Do určitých barů, klubů a restaurací je potřebná rezervace a společenské oblečení. Určitě si nenechte ujít návštěvu baru s živou hudbou Atmosphere v 123. patře nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, luxusní club Armani, nebo si užijte kulinářský zážitek v hotelu Burj Al Arab. Na vodní dýmku Shisha si zajděte do QD´s restaurace u dubajského zálivu.

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím