Aktivity ve Spojených arabských emirátech

Sport na dovolené v Arabských emirátech 

Na poušti

V rámci organizovaného výletu můžete vyzkoušet adrenalinovou jízdu v terénních džípech, svézt se na velbloudovi, zatancovat si arabské tance a zkusit sand boarding. V poušti můžete dokonce povečeřet, pozorovat hvězdy a nocovat. Velbloudí dostihy se organizují nepravidelně, většinou v Al Marmoom Racetrack Dubai v 7 do 9 hodin.

Tenis

Mnoho hotelů má velmi kvalitní tenisové kurty. Vybavení hotel poskytuje za poplatek.

Golf

Ve Spojených arabských emirátech je celá řada mistrovských golfových hřišť pro začátečníky i zkušené hráče.

Vodní sporty 

Většina hotelů v letoviscích nabízí hostům Hobie katamarány, prkna na windsurfing i kajaky. Centrem pro vodní sporty v Dubaji je Dubai International Marine Club v Mina Seyahi.

Plavání

Takřka každý hotel v Emirátech má bazén, ve kterém si můžete zaplavat. Pozor! V emirátu Dubaj (letoviska Bluewaters Islands, Dubaj, Dubaj Jumeirah, Jebel AliPalm Jumeirah) nesmí děti do 5 let využívat jiné bazény než dětské, děti ve věku od 5 let musí být v prostoru hlavního bazénu neustále pod dohledem dospělé osoby (toto nařízení neplatí pro ostatní emiráty).

Šnorchlování a potápění

Arabské emiráty sice nejsou typickou destinací pro potápění a šnorchlování, přesto se zde můžete věnovat i těmto aktivitám - hlavně v emirátu Fujairah. V Dubaji se navíc nachází nejhlubší potápěcí bazén na světě (60,02 m).

Lyžování

První krytý lyžařský areál na Středním východě Ski Dubai najdete v nákupním centru Mall of the Emirates. Má 5 sjezdovek dlouhých až 400 metrů na „opravdovém“ sněhu. Sjeďte si první krytou černou sjezdovku na světě nebo navštivte sněhový park se sáňkařskou dráhou a galerii na koulování.

Jízda na čtyřkolkách

V centru malých aktivit (Desert Safari), asi 50 km po silnici číslo 44 do Hatty, si zajezdíte na čtyřkolkách v pouštních dunách.

Zábava na dovolené ve Spojených arabských emirátech

Zábavní parky

Kdo si chce užít pořádnou porci skutečně nevšední zábavy, musí navštívit některý z mnoha zábavních parků, které se budují především v Dubaji. IMG Worlds of Adventure, největší krytý zábavní park na světě, láká hlavně na setkání se superhrdiny komiksové říše Marvel. Ovšem i další 4 tematické zóny Lost Valley, Cartoon Network, Novo Cinemas a IMG Boulevard mají atrakcí na několik dnů.

Mimořádný koncept několika tematických parků na jednom místě nabízí Dubai Parks & Resorts, nejrozsáhlejší zábavní areál Blízkého východu. Vstupní bránu do něj tvoří Riverland Dubai, na který navazuje komplexy nejen pro milovníky filmů Motiongate Dubai. Na popularitě slavné stavebnice staví Legoland Park a vodní svět Legoland Water Park. Za vidění stojí také oceanárium a podmořský svět SeaWorld Abu Dhabi.

Vodní parky 

Nákupy na dovolené v Arabských emirátech

Suvenýry

Podívejte se do dubajské čtvrtě Deira. Najdete tu všechno – figurky velbloudů, arabské konvice na kávu, vodní dýmky nebo ománské dýky v pouzdře. Určitě se vyplatí o ceně smlouvat.

Obchody a nákupní centra 

Široký výběr zboží nabízí obchodní centra. Otevřeno bývá od neděle do čtvrtka od 10 do 22 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 24 hodin. Pokud máte rádi zlato, určitě se porozhlédněte po zlatnictvích. Všechny obchody kontroluje stát a prodávají skutečně kvalitní zlato.

Smlouvání o ceně je běžné na tržnicích, v supermarketech a obchodech s elektronikou, v buticích a obchodních centrech jsou ceny pevné.

Tržnice

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším trhem v Dubaji je Gold Souk (zlatý trh). Kousek odtud je trh s kořením Spice Souk, kde najdete i ománské kadidlo a šafrán. Na protější straně Dubajského zálivu najdete trh s látkami – Textil Souk.

Na většině tržišť se prodává od soboty do čtvrtka od 9.30 do 13 hodin a od 16 do 22 hodin, v pátek
od 16 do 22 hodin. O ceně s obchodníkem vždy smlouvejte. Čerstvé ryby a různé mořské plody uvidíte a třeba i nakoupíte na tradičním rybím trhu v Dubaji v oblasti Deira denně od 4.30 do 12 hodin.

Zábava a noční život na dovolené v Arabských emirátech

V dubajských barech a klubech se budete bavit až do rána. Obzvlášť v době místního víkendu. Do určitých barů, klubů a restaurací je potřebná rezervace a společenské oblečení. Určitě si nenechte ujít návštěvu restaurantu s živou hudbou Atmosphere ve 123. patře nejvyšší budovy světa Burj Khalifa, luxusní club Armani/Privé nebo si užijte kulinářský zážitek v hotelu Burj Al Arab. Na vodní dýmku shisha si zajděte do restaurace QD´s u dubajského zálivu.

Preferovaný způsob platby výletu v destinaci je úhrada delegátovi platební kartou přes terminál.

Státní svátky

  • 1. leden – Nový rok
  • 10. března až 8. dubna – svatý měsíc Ramadán*
  • 19. červenec – Den Arafata
  • 9. až 13. červenec – Eid al-Adha*
  • 30. červenec – Al-Hijra, islámský Nový rok*
  • 8. říjen – Mouloud, narození Proroka*
  • 30. listopad – Den mučedníků
  • 2. a 3. prosinec – Národní den, vznik federace SAE (1971)

(*Muslimský svátek, termín pro rok 2024, každý rok se posouvá o cca 10 dní zpět.)