Abú Dhabi Corniche

Lokalita: Arabské emiráty Arabské emiráty Abú Dhabi Corniche
Typ: Architektura

Náš názor

Abú Dhabi Corniche, bulvár bez konce a bez limitů

Tam, kde ještě nedávno žhnula poušť, rozkládá se dnes jedno z nejbohatších měst na světě Abú Dhabi. Zaujme především svou architekturou, historickými památkami a množstvím zábavních atrakcí. Jedním z jeho nejznámějších míst je ulice Abu Dhabi Corniche, spojující celou řadu turisticky vděčných lokalit.

Bulvár Corniche začíná u prezidentského paláce a u luxusního hotelu Emirates Palace s jeho jachetní marinou ve čtvrti Al Ras Al Akhdar na jihozápadě. Končí až u okraje kontejnerového překladiště s nákupní galerií Mina Center na severovýchodě. Jeho celková délka dosahuje neuvěřitelných 11 kilometrů.

Jaké zázraky uvidíte u bulváru Corniche

Abú Dhabi Corniche, táhnoucí se podél pobřeží Perského zálivu, tvoří jednu z hlavních dopravních tepen města. Ať po něm půjdete pěšky, nebo pojedete, vždy stojí za to rozhlížet se dobře kolem. Uvidíte většinu z nejvyšších mrakodrapů Abú Dhabi (včetně Central Market, 382 metrů), nejluxusnější hotely, nádherné parky a zahrady (např. Lake park s jezerem a zábavní Family park) nebo butiky předních světových značek.

Dlouhý úsek třídy Corniche lemují krásné písečné pláže: Hiltonia beach, Corniche beach nebo Al Sahil Singles Beach. Nabízejí perfektní plážový servis zahrnující též lehátka a slunečníky, restaurace, parčíky a také pěkný výhled na město včetně umělého ostrova Marina Village.

Podobná místa