Emirates Palace

Lokalita: Arabské emiráty Arabské emiráty Emirates Palace
Typ: Architektura

Náš názor

Hotel Emirates Palace v Abú Dhabi

Někomu se sice může zdát, že ubytovací zařízení není zrovna výjimečně zajímavé místo, ovšem v případě hotelu Emirates Palace je opak pravdou. Tady se doslova psaly dějiny – právě v této lokalitě došlo k podpisu dohody o vzniku Spojených arabských emirátů.

Pětihvězdičkový hotel Emirates Palace se pyšně rozkládá u začátku bulváru Corniche nedaleko prezidentského paláce v Abú Dhabi. Je to na jihozápadě města ve čtvrti Al Ras Al Akhdar, asi 40 kilometrů od mezinárodního letiště.

Velká čísla hotelu Emirates Palace

Komplex Emirates Palace, projektovaný Wimberly Allisonem Tongem a stavěný v letech 2001 až 2005, připomíná palác v tradičním arabském stylu. Třetí nejdražší hotel na světě ukrývá 394 rezidencí, duo lázeňských zařízení, více než 40 konferenčních místností či dvojici přistávacích ploch pro vrtulníky.

K areálu Emirates Palace, jehož hlavní budova má odrážet různé odstíny arabské pouště, patří také 1 300 metrů dlouhá pláž a jachetní marina. Ve společenském sálu s kapacitou až 2 500 osob se pořádají koncerty nebo pravidelná zasedání společností na vývoz ropy.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím