Hatta

Lokalita: Arabské emiráty Arabské emiráty Hatta
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Horská oáza Hatta

Malá oáza Hatta už jednou nohou stojí v budoucnosti, druhou se však dosud pevně pojí se svou tradiční historií. Díky působivé krajině, jejíž ráz určují koryta vyschlých řek i zelené oázy, slouží jako základna pro offroadové výlety a pěší túry do hor. Za vidění stojí i zdejší pevnost, mešita Juma či blízké vodopády.

Hatta se ukrývá ve výšce téměř 1 000 metrů na významném přechodu pohoří Hajar. Dříve tudy vedla důležitá trasa do několik kilometrů vzdáleného Ománu. Ještě v 70. letech 20. století vyráželi obyvatelé obce v sedlech velbloudů na obtížnou pětidenní cestu do Dubaje, dnes se tam dostanete po rychlostní silnici za pouhou hodinu a půl.

Poznejte jedinečnou Hatta Heritage Village

Největší pozoruhodnost oázy tvoří Hatta Heritage Village, etnografická vesnice vypovídající o zdejší kultuře a tradicích. Patří k ní také pevnost Hatta z konce 19. století, nejstarší v dubajském emirátu. Opevnění z horských kamenů a hlíny (užívaná místo malty a omítky) sloužilo k bydlení i k obraně města.

Na severní straně pevnosti stojí historická mešita Juma z roku 1780. Nenechte si ujít ani nádrže a vodopády ve vádí Qahfi zhruba 17 kilometrů od Hatty.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím