1. Fischer.cz
  2. Aruba
  3. Aruba
  4. Praktické informace

Praktické informace o Arubě

Uzijte-si-dovolenou-na-Arube-v-klidu-a-v-pohode.jpg

Aruba je krásná, ovšem od evropských standardů v lecčem odlišná. Podívejte se na pár praktických rad týkajících se vody, elektřiny, slunění a bezpečnosti, ať si dovolenou na Arubě užijete v klidu a pohodě.

Elektrický proud

Elektrická síť je na Arubě mimo největší hotely výhradně s napětím 110 V. Zásuvky jsou dvoukolíkové amerického typu, proto je pro přístroje s přepínáním 110/220 V potřeba adaptér, pro ty výhradně na 220 V také měnič. Vzhledem k četným evropským turistům je lepší hotely půjčují, přesto doporučujeme spoléhat se na sebe a adaptér si předem obstarat vlastní.

Voda

Voda z vodovodní sítě teče všude na Arubě pitná a velmi kvalitní. Jelikož se však získává odsolováním mořské vody, nemusí každému chuťově vyhovovat. Balená voda je pro tyto případy k dostání ve všech obchodech s potravinami.

Bezpečnost a kriminalita

Na Arubě se o svou bezpečnost bát nemusíte. Je srovnatelná s jakoukoliv evropskou zemí. Jako všude jinde je však třeba dbát opatrnosti, obzvlášť co se týče osobních věcí. Ani zde se nelze drobné pouliční kriminalitě vyhnout stoprocentně. Hlídejte si proto své karty a doklady, zavazadla a hotovost, nenoste zbytečně s sebou nebo na sobě drahé věci, a nechoďte sami na odlehlá místa, zvláště po setmění.

Opalování

Ostrov leží v tropické oblasti s ostrým sluncem. Každý nepřivyklý Evropan by měl dodržovat zásady zdravého opalování, používat ochranné krémy s vyšším faktorem, nosit pokrývku hlavy a nepohybovat se na přímých paprscích přes poledne.