St Nicholas Abbey

Lokalita: Barbados Barbados St Nicholas Abbey
Typ: Restaurace

Palírna rumu opatství St Nicholas

Rumová palírna St Nicholas Abbey se považuje za jeden ze „sedmi divů Barbadosu“. Kromě fabriky zahrnuje i plantážní dům, řemeslnické dílny a restauraci. V muzeu promítají unikátní film z 30. let, který dokumentuje tehdejší polokoloniální život na plantážích.

Lihovar St Nicholas Abbey se nachází mezi obcemi Gays a Mount Stepney. Je to ve farnosti Saint Peter na severu Barbadosu. Jenom kousek odsud se rozkládá národní park Farley Hill. Metropole Bridgetown leží asi 23 kilometrů daleko.

Historie a vybavení rumové destilérky St Nicholas Abbey

Výrobnu rumu opatství St Nicholas postavil plukovník Benjamin Berringer v roce 1658 ve stylu anglických panských sídel 17. století. Navzdory svému názvu stavba neměla nikdy nic společného s církví, vždy to byl plantážní dům na polích cukrové třtiny.

Rumová palírna opatství St Nicholas v současnosti funguje především jako muzeum, které návštěvníky zavádí do vrcholného období plantáží v 18. století. Uvidíte zde například keramiku Wedgwood, nábytek Chippendale, čínské schodiště, překrásné krby nebo cedrové obložení.

  • Neváhejte tedy a navštivte palírna St Nicholas Abbey na Barbadosu.