1. Fischer.cz
  2. Barbados
  3. Poloha a geografie

Kde leží Barbados? Poloha, obyvatelstvo a další geografie ostrova

Barbados patří s plochou 431 kilometrů čtverečních mezi středně velké ostrovy Karibiku. Svou osamocenou polohou 160 kilometrů východně od Svatého Vincenta se řadí do Návětrných ostrovů, východní větve Malých Antil.

Geografie-Barbados.jpg

Co zajímavého nám ještě napoví zeměpis Barbadosu? Jeho povrch tvoří převážně roviny, nejvyšší bod Mount Hillaby dosahuje pouze 340 m n. m. Z několika říček stojí za zmínku Constitution River a Bruce Vale River. Délka mořského pobřeží činí 97 kilometrů.

Demografie a ekonomika Barbadosu

V Barbadosu žije asi 290 tisíc obyvatel. Kolem 92% z nich tvoří černoši (potomci bývalých otroků z Afriky), 3% míšenci, 3% Indoevropané a 1% Indové. Hlavní město Bridgetown má 110 tisíc obyvatel, další význačná sídla jsou Diamond Valley, Holetown, Oistins a Speightstown. Převládá římskokatolické náboženství (skoro 76%), zbytek tvoří ateisté a jiné církve.

Podle hrubého domácího produktu na hlavu je Barbados 53. nejbohatší zemí na světě. Za důležitá odvětví ekonomiky se tady považuje cestovní ruch, bankovnictví, rybolov a lehký průmysl a zemědělství v čele s pěstováním cukrové třtiny a výrobou cukru.

  • Zpět na přehled informací o Barbadosu a nabídku zájezdů.