Carioca

Lokalita: Brazílie Brazílie - jihovýchodní pobřeží Carioca
Typ: Technická zajímavost

Náš názor

Carioca, akvadukt, most a tramvajová trasa v jednom

Nejznámější použití slova Carioca odpovídá označení všeho, co souvisí s Riem de Janeirem. Turisty by však měl nejvíce zajímat akvadukt stejného jména, jako zjevení se táhnoucí centrem druhého největšího brazilského města. Prozkoumat ho můžete z náměstí Praca da Velha Guarda i z tramvaje, která po něm přejíždí.

Akvadukt Carioca se nachází ve čtvrti Lapa, proto bývá místními často označován jako Arcos da Lapa (Oblouk v Lapě). Po bulvárech Largo da Lapa a Rua Teixeira de Freitas, které most přetíná, se rychle dostanete do parku Pistóia u břehů Atlantského oceánu a poblíž mezinárodnímu letišti Santos Dumont.

Carioca je vodovod, po kterém jezdí tramvaje

Vodovod Carioca, vybudovaný v polovině 18. století k dopravě vody ze stejnojmenné řeky, poskytuje několik jedinečných zážitků. Jeden z nich tvoří jeho panorama společně s blízkými futuristickými budovami v čele s katedrálou Sao Sebastiao.

Druhý zážitek znamená projet se po akvaduktu Carioca historickou tramvají Bonde de Santa Teresa. Jezdí po něm od roku 1896, kdy stavba zároveň přestala plnit svůj původní účel. Z dopravního hlediska je v současnosti zastaralá už i tramvaj – zůstala ostatně jako poslední svého druhu v Riu – a slouží výlučně turistickým účelům. Dojet s ní lze až k ozubnicové dráze šplhající k soše Krista Vykupitele na vrchu Corcovado.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím