Tijuca

Lokalita: Brazílie Brazílie - jihovýchodní pobřeží Tijuca
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Tijuca

Málokterá přírodní rezervace soustřeďuje na tak malé ploše tolik věhlasných míst jako brazilský národní park Tijuca. Má sotva 40 kilometrů čtverečních a přesto zahrnuje vrch Corcovado, botanickou zahradu, vodopády i rychlý přístup k pláži Copacabana nebo k lanovce na proslulou horu Pao de Acúcar (Cukrová homole). Od roku 2012 je součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Národní park Tijuca (portugalsky Parque Nacional da Tijuca) se rozkládá v jihozápadní oblasti Ria de Janeira. Skládá se z kvarteta samostatných částí Floresta da Tijuca, Serra da Carioca, Pedra Bonita/Pedra da Gávea a Pretos Forros/Covanca. Na severu ho lemuje městská zástavba, na východě se přibližuje k zátoce Guanabara, jižním směrem lze pozorovat hladinu Atlantiku a západně se táhnou předměstí Freguesia, Gardenia Azul nebo Tanque.

Socha Krista v národním parku Tijuca

Ke vzniku národního parku Tijuca, jehož stejnojmenný nejvyšší bod dosahuje 1 022 m n. m., došlo roku 1961. Návštěvníky i obyvatele Ria de Janeira sem lákají četné turistické chodníky, jeskyně, vodní kaskády nebo romantický park Lage s mořským akváriem.

Dominantu národního parku Tijuca představuje vrch Corcovado (710 m n. m.) se sochou Krista Spasitele (portugalsky Cristo Redentor). Skulptura od Paula Landowského z roku 1931, řazená mezi sedm nových divů světa, váží 1 145 tun a na výšku měří skoro 40 metrů. Dostanete se k ní po jezdících schodech od konečné stanice ozubnicové dráhy („Estrada de Ferro Corcovado“), na kterou navazuje historická tramvaj Bonde de Santa Teresa.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím