Pomorie

Mapa

Podrobné informace

  • 28 - 29 °C červenec / srpen *
  • 27 °C červenec / srpen *
  • 1BGN/13,818CZK

* průměrné teploty

Pomorie, pohodová dovolená u Černého moře

Malebný resort Pomorie je součástí jedné z nejpopulárnějších oblastí pro letní dovolenou v Bulharsku, soustředěné kolem Slunečného pobřeží. Nachází se na pobřeží Černého moře jenom necelých 20 kilometrů severně od města Burgasu s mezinárodním letištěm. Zhruba ve stejné vzdálenosti dále na sever leží památkový klenot černomořských břehů, starobylé město Nesebar.

Odpočiňte si na úchvatných plážích v Pomorie

Letovisko Pomorie v destinaci Burgas tvoří několik desítek hotelů rozličných kategorií, u kterých naleznete pestrou škálu sportovního a jiného vyžití, zaměřeného na všechny věkové kategorie. Vesměs nabízejí vynikající služby pro vaše dokonalé prázdninové pohodlí.

Kolem Pomorie se táhnou tři hlavní pláže, z nichž nejproslulejší je takzvaná Černá pláž s léčivým minerálním bahnem a pískem. Pláž na jihu resortu pokrývá jemný bílý písek a díky pozvolnému svažování do moře je opravdu vhodná pro děti. Kolem všech pláží objevíte nespočet příležitostí k vodním sportům a dalším formám vodních radovánek.

Další blízká rekreační střediska:

Tipy na zábavy v Pomorie a okolí

Centru Pomorie vévodí výstavní promenáda, lemovaná množstvím stylových obchůdků, kaváren a restaurací, v nichž okusíte vybrané speciality bulharské kuchyně. Jen kousek od něj se rozprostírá křišťálové Pomorské jezero, významné těžiště soli. Zdejší lázně se proslavily blahodárným bahnem. U Slunečného pobřeží vás čekají akvaparky Aqua Paradise a Action Aquapark.

Celá oblast doslova dýchá historií sahající až do antických dob, například prastarý klášter svatého Jiří v samotném centru Pomorie se pyšní zajímavým mausoleem. Během svého pobytu určitě navštivte pozoruhodné přírodní a architektonické lokality, jakými jsou kupříkladu:

  • thrácké hrobky ze třetího století nedaleko Pomorie,
  • chráněná přírodní oblast kolem řeky Ropotamo,
  • město Nesebar, plné antických a byzantských monumentů (UNESCO),
  • Mořské zahrady v Burgasu,
  • římské a gotické památky ve Varně.

Zobrazit podrobné informace