×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Černá Hora
  2. Černá Hora
  3. Místa
  4. Luštica

Luštica

Lokalita: Černá Hora Černá Hora Luštica
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Luštica, malebná křižovatka na březích Černé Hory

Poloostrov s romantickými zátočinami Luštica patří k nejzajímavějším úsekům černohorského pobřeží. Některá místa, jako Žanjic či Radovići, jsou ideální ke koupání, zbytek lze projít pěšky nebo obdivovat z výletní lodě plující Bokou Kotorskou.

Poloostrov Luštica (rozloha 47 kilometrů čtverečních) se nachází na západě Černé Hory. S 35 kilometry svých břehů tvoří více než desetinu celkové délky pobřeží celého státu. Jeho rozměry jsou zhruba 13 krát 6 kilometrů. Největší obcí na něm je Krašići a kousek od něj se rozkládá mezinárodní letiště Tivat.

Vítejte na setkání s divočinou

Výjimečnost poloostrova Luštica spočívá v jeho poloze: z jihu jeho břehy omývá Jaderské moře, na východě ho s kontinentální pevninou spojuje úzká šíje a ze západu i severu se podél něj táhne záliv Boka Kotorská.

Skalnatý povrch Luštice stoupá ve vrcholu Obosnik až do výšky 586 m n. m., v nepříliš zalidněné krajině s dvacítkou kostelíků se daří olivovníkům, divočákům a šakalům. Z protilehlého břehu Boku Kotorskou uzavírá chorvatský poloostrov Prevlaka.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím