Plitvická jezera

Lokalita: Chorvatsko Dalmácie Plitvická jezera
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Plitvická jezera, perla nejen Dalmácie

Soustava sladkovodních Plitvických jezer propojených kaskádami a vodopády je nejznámější chráněnou oblastí – a dost možná i nejznámější lokalitou – celého Chorvatska. A nejen proto, že se zde natáčel dobrodružný film „Poklad na Stříbrném jezeře“ o apačském náčelníku Vinnetouovi.

Národní park Plitvická jezera (plocha 297 kilometrů čtverečních) je snadno dostupný a jeho návštěva pro vás bude nezapomenutelná. Nachází se v kopcích Mala Kapela mezi NP Velebit na západě a hranicí s Bosnou a Hercegovinou na východě. Pohodlně se k němu dostanete díky dálnici A1, která ho míjí asi ve vzdálenosti 20 km.

Pohoda mezi Plitvickými jezery

NP Plitvická jezera je nejstarší, největší a nejnavštěvovanější národní park Chorvatska. Tvoří ho 140 vodopádů (s převýšením 156 metrů, nejvyšší měří 78 metrů), 20 jeskyň a 16 jezer napájených pěticí řek (Biela, Crna, Korana, Plitvica a Rječica). Celková rozloha vodních ploch činí 217 hektarů.

Čeká vás procházka po upravených stezkách okolo jezer a vodopádů a můžete se také projet lodí po jezeru Kozjak. Kolem Plitvických jezer se vyskytuje množství živočichů, jako jsou vlci, medvědi, netopýři, želvy, zmije a ještěrky. Plitvická jezera jsou od roku 1979 zapsána na seznamu UNESCO.

  • Neváhejte tedy a navštivte Plitvická jezera na okraji Dalmácie.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím