Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Baška, bašta aktivní a pohodové dovolené na Jadranu

Na jihovýchodním konci chorvatského ostrova Krk najdete pěkné a oblíbené rekreační středisko Baška. Na dohled od něj, asi 15 kilometrů, se vine pobřeží Kvarnerského zálivu v čele s městečkem Senj. Letovisko Baška je vzdáleno zhruba půl hodinu jízdy autem od ostrovní metropole Krk, na úplně druhém konci Krku leží mezinárodní letiště Rijeka.

Luxusní koupání v Bašce za rozumné peníze

Baška představuje roztomilé turistické centrum rozložené v údolí pod malebnými vrcholy jižního Krku. Každý, kdo má rád turistiku a vůbec aktivní způsob prožití prázdnin, si tady přijde na své. Okolí láká k rozmanitým procházkám, četné pláže ke slunění a plavání v průzračných vodách Jaderského moře. Přijeďte si užít dovolenou do Bašky celá rodina!

Velkou část zátoky, v níž Baška leží, lemují pěkné pláže se směsí písku a drobných kamínků. Hlavní z nich, Vela plaža, se táhne v délce 2 kilometrů prakticky podél celého letoviska. Nejen díky úžasným výhledům na mohutné pohoří Velebit a divoký ostrov Prvić byla oceněna žádanou Modrou vlajkou. U kempu Bunculuka si na své přijdou i naturisté.

Další rekreační střediska poblíž Bašky

Zkuste z Bašky túru skrz Krk

Baska.jpg

V Bašce si rozhodně nemůžete stěžovat na nedostatek nákupních, sportovních, kulturních ani jiných zábavních příležitostí. Na své hosty zde čeká celá řada restaurací, kaváren a barů, čerstvé potraviny zakoupíte v několika supermarketech, četné butiky nabízejí suvenýry a další zboží. V místních ulicích najdete bankomaty, dětská hřiště i lékárnu.

Nejvýznačnější architektonickou památkou oblasti je barokní kostel Sveto Trojstvo. Během sezóny se v rámci Bašského kulturního léta připravují různé koncerty a jiná představení. Oblíbená lidová slavnost Rybářský den se koná v srpnu, festival Smotra folklora vždy v září. Vše o historii kraje se dozvíte v místním vlastivědném muzeu.

Společenský život Bašky je bohatý, stejně jako její okolní příroda a dějiny. Užijte si například:

  • několik kilometrů dlouhou, naučně-poznávací Bašskou stezku hlaholice,
  • starobylý benediktinský klášter u obce Jurandvor,
  • výstup na Obzovou, nejvyšší horu ostrova, po stezce Klubu českých turistů,
  • plavbu na okolní ostrovy Rab, Goli a Sveti Grgur.

  • Zpět na přehled informací o Kvarneru a nabídku zájezdů.

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Baška

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.