Záhřeb

Lokalita: Chorvatsko Dalmácie Záhřeb
Typ: Město

Náš názor

Záhřeb, hrdá chorvatská metropole

Hlavní chorvatské město Záhřeb se může pochlubit neopakovatelnou atmosférou a řadou nádherných památek. Jeho jádro tvoří tři historické čtvrtě: Horní město (Gradec, Gornji Grad či Grič), Kaptol (mj. sídlo záhřebské arcidiecéze) a Dolní město s náměstím bána Jelačiće, pěší zónou a obchodní ulicí Ilica.

Záhřeb (Zagreb, kolem 800 tisíc obyvatel, s aglomerací hodně přes 1 milión) vyrostl mezi svahy pohoří Medvednica na severu a břehy řeky Sávy na jihu. S jadranským pobřežím ho spojují dálnice A1 (do Zadaru, 280 km) a A6 (do Rijeky, 160 km).

Proč do Záhřebu a co tam uvidíte

Záhřeb vznikl již v 11. století, roku 1242 povýšil na královské město a v roce 1860 sem začaly jezdit vlaky. K hlavním památkám metropole patří gotická věž Lotrščak s městským muzeem a krásným výhledem, katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Štěpána (105 metrů vysoká) či Chorvatské národní divadlo.

Navštívit můžete také pěknou zoologickou zahradu, rozsáhlý park kolem jezera Jarun nebo vyrazit na horu Sljeme (1 033 m n. m.) nad městem. Z výstavních sálů doporučujeme ještě Muzeum naivního umění a umělecko-historické muzeum Mimara.

  • Neváhejte tedy a navštivte Záhřeb během pobytu v Dalmácii.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím