Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Lanterna, dovolená pod žhavým istrijským sluncem

Turistická lokalita Lanterna se rozkládá na severozápadě Istrie na poloostrově, lemovaném zálivem řeky Mirny. Na jeho opačné straně se nachází další významné rekreační centrum Novigrad. Nejbližší obce jsou Vabriga, Tar a Frata, u zátočin jižním směrem najdete marinu Červar Porat. Ze sjezdu dálnice A9 u Višnjanu to je sem asi 13 kilometrů, od mezinárodního letiště Zračna luka Pula kolem 70 kilometrů.

Pláže v Lanterně si užijí i děti

Areál Lanterny zabírá plochu mnoha kilometrů čtverečních. Jedná se o seskupení celé řady ubytovacích zařízení, zahrnujících hotely, apartmány i prémiový kempovací resort. Propojuje je nejen společná infrastruktura, ale také poloha v hustém borovicovém lese a jednotná příjezdová komunikace. I vzhledem k dobré dostupnosti z ČR se Lanterna hodí k trávení dovolené s malými dětmi, skvělé sportovní vybavení ji navíc předurčuje k prožití maximálně aktivního pobytu.

Kilometry jadranského pobřeží kolem Lanterny ukrývají celou řadu rozmanitých pláží. Část z nich je kamenitá a vstup do moře u nich usnadňují zabudované schůdky se zábradlím. Nechybí ani malé oblázkové pláže vhodné zvláště děti. V některých úsecích vznikla betonová mola ideální k opalování a umožňující skok do hluboké vody. Součástí pláží jsou i četné atrakce pro nejmenší návštěvníky, lehátka se slunečníky, restaurace nebo půjčovny sportovního náčiní.

Další rekreační střediska poblíž Lanterny

Lanterna jako základna pro aktivní dovolenou

Lanterna.jpgV Lanterně jsou hostům k dispozici obchůdky v čele s prodejnou potravin, gastronomická zařízení včetně kaváren a pizzerií, pošta nebo bankomat. Sportovci mohou vybírat z tenisových kurtů, půjčovny bicyklů, paintballového hřiště a dalších zařízení. V případě potřeby není problém vyrazit do 10 kilometrů vzdáleného Novigradu.

Nejbližší okolí Lanterny ukrývá spoustu zajímavých míst (motokárovou dráhu, jeskyně Baredine a muzeum Traktor Story, pozůstatky římské vily Lorun, akvapark Istralandia, hrádek Stari Tar apod.), vydat se však můžete hlouběji do Istrie. Vaši pozornost si zaslouží:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Lanterna

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.