×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Chorvatsko
  2. Istrie
  3. Místa
  4. Baredine

Baredine

Lokalita: Chorvatsko Istrie Baredine
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Jeskyně Baredine a vzácný macarát

Jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších istrijských přírodních atrakcí jeskyně Baredine vás nadchne svou pestrostí a barevností. Komentovaná prohlídka z průvodcem trvá kolem půlhodiny a zavede vás až 60 metrů pod zemský povrch. Uvidíte pětici úžasných dómů a podzemní jezero.

Jeskyně Baredine se nachází u obce Nova Vas kousek od rekreačních středisek Poreče a Višnjanu. Kolem vede hlavní silnice č. 5042. Po ní to je asi 5 kilometrů ke sjezdu č. 4 na dálnici A9 a 10 minut ke břehům Jaderského moře. V dosahu jsou také letoviska VršarNovigrad, falešný fjord Limski zaljev nebo historické městečko Pazin.

Historie a hloubka Baredinské jeskyně

Jeskyni Baredine lidé znali již od pradávna. První zdokumentované průzkumy provedli speleologové z Terstu na počátku 20. století, kdy se dostali až do hloubky 80 metrů. V současnosti nejhlubší dosažený bod jeskyně se ukrývá v hloubce 132 metrů.

Vzácným obyvatelem Baredinské jeskyně je slepý endemický obojživelník macarát jeskynní (Proteus anguinus). Vyhovuje mu klid, tma i stálá teplota 14 ° C. Hned vedle jeskyně najdete originální zemědělský skanzen Traktor Story.

  • Neváhejte tedy a navštivte jeskyni Baredine na Istrii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím