Vrsar

Mapa

Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Vrsar, dovolená s prima koupáním i zábavou naráz

Městečko a letovisko v jednom Vrsar naleznete uprostřed západního pobřeží Istrie. Na jeho jižním okraji se do pevniny zakusuje Limský záliv („fjord“), na severu na něj navazuje rekreační zóna Funtana s oblíbeným Dinoparkem. Hlavní silnicí se z Vršaru dostanete zhruba za čtvrthodinku jízdy na dálnici A9. Po ní to je jižním směrem asi 40 kilometrů do Puly a severním směrem 45 kilometrů na hranice se Slovinskem.

Pláže ve Vrsaru svádějí k lenošení i pohybu

Nevelký Vrsar (kolem 2 tisíc stálých obyvatel) se pyšní romantickým pobřežím Jadranu, ze kterého vykuje asi dvacítka neobydlených ostrůvků. Výjimku tvoří malý ostrov Koversada, lávkou spojený s obřím naturistickým kempem stejného jména. Vnitrozemí tady pokrývají rozsáhlé lesy a kolem Limského fjordu se krajina začíná výrazně vlnit četnými pahorky. Spojení pěkné přírody a dobré infrastruktury vytváří ideální podmínky pro dovolenou mladých rodin i aktivních seniorů.

V okolí Vrsaru natrefíte na celou řadu pěkných pláží. Většinou na nich leží vrstva kamínků nebo se do vody dostanete přes skalní plotny vylepšené betonovými plochami usnadňujícími přístup. Další možnosti představují blízké liduprázdné ostrůvky, kam se lze přepravit člunem. K nejvyhlášenějším patří malá plaža Vala, naturistická plaža Koversada či pláže ubytovacích areálů Belvedere, Porto Sole a Valkanela. Všechny byly oceněny prestižní Modrou vlajkou.

Další rekreační střediska poblíž Vrsaru

Setkání s Vrsarem plné zábavy

Vrsar.jpgVe městě se ukrývá množství restaurací a obchůdků, zvláště kolem přístaviště. Nechybí supermarket, lékárna, pošta ani pěkné dětské hřiště. Na vršku nad Vrsarem se nachází zchátralý kaštel Vergolini (bývalá rezidence porečského biskupa), za vidění stojí i barokní kostel Sveti Antun, zbytky starokřesťanského kostela s podlahovou mozaikou ze 4. století a ulička široká jen několik desítek centimetrů. Velkou místní atrakci představuje nedaleký park soch význačného chorvatského sochaře Dušana Džamonji zabírající plochu 10 hektarů.

Co jiného zajímavého podniknout na Istrii?

  • užijte si vodní radovánky v akvaparku Aquacolors,
  • prohlédněte si nádherné historické město Rovinj,
  • vypravte se za turistikou do pohoří Učka,
  • lodí objevte národní park na souostroví Brijuni.

Zobrazit podrobné informace