Přihlášení / Registrace public 0Oblíbené

Brijuni

Lokalita: Chorvatsko Istrie Brijuni
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Okouzlující národní park souostroví Brijuni

Úchvatný národní park souostroví Brijuni u historického města Puly tvoří dva větší ostrovy Veliki a Mali Brijun a tucet menších ostrůvků. Kouzelným přírodním scenériím s mimořádně členitým pobřežím vévodí římská vila z 1. století n. l.

Chorvatské souostroví Brijuni (bez trvalého osídlení, chorvatsky Brijunski otoci) zabírá plochu 7, 3 kilometrů čtverečních u jihozápadního pobřeží Istrie. Rozkládá se přímo naproti letovisku Fažana. Hlavní ostrov Veliki Brijun má plochu 5,6 km2, velikostí za ním následuje Mali Brijun. Zbývající ostrovy se jmenují Galija, Gaz, Grunj, Jerolim, Kozada, Madona, Okrugljak, San Marco, Supin, Supinič, Vanga a Vršar.

Brijunské rozmanitosti

Turisty vozí po nejzajímavějších místech ostrova Veliki Brijun, jako je zátoka Verige, kde si bohatí Římané budovali svá letní sídla, turistický vláček. Vidět tak můžete řadu rozvalin antických vil, ale i zbytků chrámů a jiných staveb.

Na Brijunech je v provozu přístaviště s informačním centrem, safari park, golfové hřiště a také výstava „Tito na Brijunech“. Obytný areál pro bývalého jugoslávského vůdce vznikl podle projektu známého architekta Jožeho Plečnika.

  • Neváhejte tedy a navštivte souostroví Brijuni u Istrie.

Podobná místa

Kontaktujte nás

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím