Podrobné informace

  • 30 °C červenec / srpen *
  • 24 - 25 °C červenec / srpen *
  • 1HRK/3,609CZK

* průměrné teploty

Fažana, dovolená v Chorvatsku pro každého

Poklidné letovisko Fažana se nachází na jihozápadě poloostrova Istrie, hned vedle dalšího známého prázdninového resortu Valbandon. Zároveň to je slabých 10 kilometrů do antického klenotu Puly a k blízkému mezinárodnímu letišti Zračna luka Pula. Dálniční sjezd najdete asi 12 minut jízdy autem kousek za Vodnjanem. V Jaderském moři se na dohled od Fažany rozkládá ostrovní národní park Brijuni, dostupný lodí. Významný přístav Rijeka leží v Kvarnerském zálivu 100 kilometrů daleko.

Nejlepší pláže ve Fažaně

Původně rybářská víska Fažana má dnes kolem 3 500 stálých obyvatel a rychle se stává jedním z nejoblíbenějších středisek turistického ruchu na Istrii. K důvodům patří dobrá poloha, přitažlivý vzhled, průzračný Jadran a okolní působivá zemědělská krajina s řadou zajímavých míst k prohlídce. Letovisko se na Istrijském poloostrově pomalu, ale jistě začíná řadit mezi elitu a k prožití příjemné rodinné dovolené je doslova jako stvořené.

Pro fažanské pláže, tvořící součást tzv. Pulské riviéry, je charakteristická čistota, oblázkový povrch, kamenná mola pro snadný vstup do vody a rozmanité vybavení dětskými hřišti, minigolfem a dalšími sportovišti. Za nejznámější lze považovat Crvenog otok, Ambrelu, Valkane, Kamenjak nebo Brioni. Vynikající podmínky zde najdou milovníci potápění a šnorchlování, především jižně směrem k Medulinu.

Další rekreační střediska poblíž Fažany

Fažana a tipy na zábavu i poznání

Fazana-final.jpgInfrastruktura Fažany nabízí obchůdky včetně supermarketu, lékárnu, poštu, informační centrum a další služby. Z dlouhých dějin obce se dochoval gotický kostelík sv. Kuzmy a Damiána, kostel Panny Marie Karmelské s fragmenty původních fresek z 15. století nebo kostel sv. Elizeje postavený na troskách římské vily. Pěkné svatostánky stojí i v sousední Peroji (např. chrám sv. Štěpána), ve Vodnjanu funguje neobvyklé Ecomuzeum.

Kam se ještě vypravit na Istrii? Doporučujeme:

Zobrazit podrobné informace

Nejoblíbenější hotely - Fažana

Je nám líto, momentálně nejsou dostupné žádné zájezdy. Prohlédněte si naši aktuální nabídku dovolené.